W jaki sposób przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

Współcześnie wielką ilość problemów
z kwestiami rachunkowymi i rozliczeniami PIT-ów mogą pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy ,jak również odpowiednie urządzenia.
Wiele przykładów odpowiednich pomocy podatkowych można znaleźć w Internecie wpisując chociażby słowo pit program. Perfekcyjnym zamysłem będzie przy okazji przyjrzenie się możności odprowadzenia 1% własnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Inwestycje, nieruchomości
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Organizacją pożytku publicznego może być organizacja pozarządowa , jak również osoby prawne, wszelkie jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów tyczących się choćby: stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, czy o stosunku tego państwa do innych kościołów ,a także o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli tylko ich odpowiednie cele zawarte w statucie obejmują właśnie możliwość prowadzenia takiej działalności pożytku publicznego. Organizacje pożytku publicznego to również wszelkie spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ,jak również rozmaite mniejsze i większe kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.).

Czytelnicy chcący oddać 1% znajdą szersze wiadomości w tym temacie klikając - więcej bądź wchodząc na witrynę .

W wolnej chwili

Wolny zawód - programista

Bezpiecznie w sieci
Wprowadził: PointB
Podpatrzone na: PointB
Freelancer programista ma dobrze. Nie muszą zakładać niekomfortowych garniturów. Nie muszą zrywać się skoro świt i dojeżdżać do pracy. Programując jako kontraktowy specjalista indywidualnie narzucają sobie czasy zaczęcia i zakończenia pracy. Można przesiadywać bez spodni przed komputerem, nie zwracając uwagi na żadne konwenanse. Nikt nie patrzy przez ramię, nie rządzi. Introwertycy z pewnością chwalą sobie brak kontaktu z resztą świata. Wszystko wygląda kolorowo. Ale czy na pewno? Jakie minusy napotykają programiści pracujący jako freelancerzy?


Jeżeli ktoś płaci podatek dochodowy od osób fizycznych albo odpowiedni ryczałt od wszelkich przychodów ewidencjonowanych, jest on podatnikiem, jaki płaci podatek liniowy 19% lub też uzyskał dochód z odpłatnego sprzedania papierów wartościowych i pochodnych im instrumentów finansowych, wówczas może on przekazać jeden procent swojego podatku na różne cele pożytku publicznego. By to uczynić, musi on wpierw wybrać dowolną organizację pożytku publicznego, na rzecz, której chce przekazać właśnie 1% własnego podatku. Listy tych organizacji można odnaleźć w sieci na specjalnych stronach. Po wybraniu organizacji należy następnie wypełnić rubrykę w swoim corocznym zeznaniu podatkowym /PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38/. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce nazwę wybranej organizacji, jej numer KRS i deklarowaną kwotę, która nie przekroczy nigdy jeden procent naszego podatku - po zaokrągleniu go do pełnych dziesiątek groszy. Tylko w takim układzie Urząd Skarbowy przekaże deklarowaną kwotę pieniędzy na konto odpowiedniej organizacji. Nastąpi to w czasie 3 miesięcy od wykonania rozliczenia.

Jeśli zaciekawiły Cię artykuły publikowane na niniejszej stronie, to z pewnością ta propozycja (https://www.tax4business.pl/dlugo-nalezy-przechowywac-dokumenty-ksiegowe/) również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Należy pamiętać, że 1% można przekazać jedynie w takich zeznaniach podatkowych, które są złożone w nieprzekraczalnym terminie. Podatnik nie może dzielić swojego 1% pomiędzy różne organizacje pożytku publicznego. W wypadku stwierdzonej niezgodności numeru KRS z nazwą odpowiedniej organizacji zadeklarowanej w takim zeznaniu podatkowym, podatnik może zostać wezwany w celu złożenia wyjaśnień.
Wprowadził: k.s.
19-05-30 07:03:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.