Rock - najbardziej znane grupy

Muzyka rockowa dzisiaj nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemal każdy zetknął się z rockiem w radio czy telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to gatunek muzyczny cechujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne lub elektryczne.
Podstawą muzyki rockowej jest także sekcja rytmiczna w skład której zaliczają się perkusja oraz gitara basowa. Często w rocku używane są także keyboardy. Naturalnie rock dzieli się na bardzo dużo subgatunków. Rozróżnić tu możemy między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Obecnie młodzież poza muzyką rockową słuchają także odmiennych rodzajów muzyki. Mimo, to dawniej rock utożsamiany był nie tylko z rytmiczną oraz szybką muzyką, lecz również z odmiennym strojem, wizerunkiem, stylem czy także sposobem bycia. Ogromna część entuzjastów rocka prezentowało także postawy rebelianckie.

gitara
Podpatrzone na: http://www.morguefile.com/
Jednym z zespołów muzycznych, który Jedną z grup muzycznych, która zapisała się na kartach historii rocka to Deep Purple. To legendarny zespół pochodzący się z Anglii, który swą działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym globie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swych entuzjastów, którzy doceniają ich za znakomite płyty i występy na żywo. Do najbardziej znanych hitów grupy można zaliczyć kompozycje takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem, który jest także popularny na całym świecie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która również wywodzi się z w Wielkiej Brytanii i od niemalże czterdziestu lat gra muzykę heavy metalową. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, iż Iron Maiden to niepowtarzalny zespół wyróżniający się zarówno ostrymi riffami jak i harmonijnymi solówkami gitarowymi, a także niemal operowym śpiewem.


W wolnej chwili

Warto inwestować w doskonałe gatunki muzyczne

Nirvana
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/
Kiedy zwrócimy uwagę na to, co obecnie jest niesamowicie cenione na rynku muzycznym, niewątpliwie wskazać powinno się np. Beyonce. Muzyka uniwersalna, która wpasowuje się doskonale w gusta słuchaczy, nie ma grupy docelowej. Słuchać jej może każdy, niezależnie od wieku. Wyjątkowe połączenia rozmaitych gatunków, perfekcyjna jakość dźwięku oraz duża renoma, jaką cieszy się artysta na muzycznym rynku wśród klientów to bezsprzecznie znakomity komplet.

Godny zauważenia jest fakt, iż Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów oraz perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz front mana grupy czyli wokalistę. Grupa ta do nadal tworzy nowe płyty a także występuje na całym globie zachwycając wciąż nowych fanów.
19-04-13 07:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.