Czy niejedno wejście na GPW jest ryzykowne? Jak pracować i dodatkowo zdobyć pieniądze?

Każda konkretniejsza spółka chciałaby być pewnego czasu na giełdzie. Ale wejście na giełdę papierów wartościowych to jedynie pierwszy krok ku pójściu dalej. Kolejnym jest to, by na papierach zarobić. Firma sobie poradzi, jednak co z współudziałowcami, którzy wykupili akcje? Czy poradzą sobie w razie nierentowności firmy?

Gdy stawia się
giełda
Wprowadził: Dick Thomas Johnson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
pierwsze kroki na giełdzie zwykły człowiek musi pomyśleć o zabezpieczeniu. Przede wszystkim nie powinno się wkładać w akcje całości pieniędzy. Nazywane jest to obroną przed ryzykiem. Oprócz pozostawienia na koncie części funduszy na przeżycie i gorsze chwile. Poza tym, gdy (koniecznie - przejdź dalej) już nabywamy akcje warto zainwestować w parę różnych spółek. Dzięki temu jesteśmy w stanie jednocześnie zarobić znacznie więcej, ale także o wiele mniej stracić. Jednak jak wyselekcjonować te odpowiednie firmy? Przede wszystkim trzeba analizować. Przykładowo sprawa sprzed paru lat. Gdyby więcej osób przeanalizowało tak prognozy dla JSW, gdy wchodziło na giełdę, jak również notowania KGHM, które znajdowało się tam od jakiegoś czasu, sprawdź: Comparic. Dzięki takiemu zabiegowi wiele osób mogłoby stracić o wiele mniej funduszy. Zwłaszcza, gdy są one tak nierówne. Polska branża węglowa, podczas wchodzenia JSW na giełdę była niezmiernie niestabilna. Notowania KGHM posiadały znacznie większe poczucie stabilności również dzięki dywersyfikacji ryzyka pod względem zakresu działalności. Sporo Polaków nie analizuje jednak danych na własną rękę. Zazwyczaj posiłkują się specjalistami dla których każdy zakup to dodatkowy zarobek. Dlatego przeważnie będą doradzać mniej pozytywne opcje. Jednak nie przekreślajmy ich tak zupełnie.


W wolnej chwili

Znaki towarowe

rzecznicy patentowi a prawa autorskie i znaki towarowe
Wprowadził: Polmarco
Podpatrzone na: www.meble.meblopol.pl
Rozrost techniki jest znakiem obecnych dni. Temu, że powstają dziesiątki nowych wynalazków miesięcznie, a wiele z nich wprowadza często rewolucję w ludzkim trybie życia, zawdzięczamy fakt, że możemy żyć komfortowo, bezpiecznie i wielokrotnie szybciej realizować tematy, które dawno temu wymagały o wiele więcej wysiłku. Spójrzmy wstecz, do lat pięćdziesiątych minionego wieku – fakt, że były telefony, to już stanowiło sukces, ale nasi dziadkowie wspominają, że dostęp do telefonów i tak był ograniczony, a każda większa transakcja, duże zakupy i pozostałe ważne tematy potrzebowały zwykle większości dnia lub wycieczki nawet do innego miasta. Wspominając wymianę korespondencji – cóż, nadanie maila zajmuje nam obecnie parę minut, zaś wtedy nadanie koperty wiązało się z wycieczką na pocztę, odczekaniem pewnego czasu w kolejce, a potem długim i denerwującym czekaniem na odpowiedź adresata.

Zazwyczaj to nie ich odpowiedzialność. W wielu chwilach to kupujący są tak niebywale pewni własnej decyzji, że nie zwracają uwagi na możliwe konsekwencje swoich działań. To sprawia, że dobrym pomysłem jest również analiza danych w Internecie. Dla osób, które stawiają pierwsze kroki na giełdzie, Internet jest miejscem, gdzie mogą spotkać się z ogromną krytyką swoich aktywności - prześledź tutaj. Jest to pozytywne, bo przeważnie słowo pisane ma większą moc niż mówione. Swoją drogą - krytykańci w sieci nie mają zazwyczaj w tym żadnego interesu.
Nie zapominajmy, by bawić się pieniędzmi z głową. Analiza naszych działań musi być priorytetową czynnością.
18-03-20 10:29:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.