Pokopmy

Miejski tryb życia, rozwijająca się komputeryzacja, rosnący, niezdrowy wyścig po pieniądze w karierze czy możliwie najlepsze wyniki w nauce doprowadziły do tego, że niewielu z nas dba porządnie o kondycję ciała i zdrowie. Dotyczy to między innymi młodych, którzy, siedząc za biurkiem przed komputerem, buszując w Internecie, nie dość, że wywołują u siebie drobne zmiany w toku myślenia i sposobie poznawania nowych wiadomości, które są obce dla naszej natury, ale także objadają się słodkimi przekąskami, które tuczą i jedynie utrudniają wszelki ruch, odwodzą od wychodzenia na podwórko i gier z przyjaciółmi, nie wspominając o profesjonalnym uprawianiu sportu.

W wolnej chwili

Obuwie do rożnych dyscyplin sportu

adidasy
Wprowadził: Adidas
Podpatrzone na: Adidas
Dobre obuwie do sportu należy kupować rozsądnie. To kluczowy nabytek dla ćwiczącego. Zawsze powinno się pamiętać, by wybierać właściwe obuwie do aktywności (http://hurtowniasportowa.net/pilka_nozna_2/obuwie.html). Dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii w sporcie w ofercie są dziesiątki różnych odmian, które zostały zaprojektowane akurat do danego sportu.


piłka nożna
Wprowadził: ;/
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak popychać młodych do sportu? To nie jest prosty temat, gdyż nastolatkowi trudno wytłumaczyć, że to, co robi obecnie, ma niemały wpływ na to, co przyjdzie za dziesięć czy dwadzieścia lat, a mowa tu w końcu o czymś nie bez znaczenia: o zdrowiu, formie układu ruchu, odpowiednich reakcjach na infekcje, odpowiedniej masie ciała. Popełniając pomyłki w tych tematach narażamy siebie i nasze dzieciaki na niebagatelne szkody, które później bardzo trudno wyprostować, nawet dysponując dużymi pieniędzmi. Nie jest to łatwe, ale nie jest niemożliwe.

Więc warto zacząć myśleć już w tej chwili o tym, co przyjdzie w najbliższej przyszłości czy kilkanaście lat. Zwłaszcza wśród chłopców tak ogromnym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna – użyjmy tego. Ciężko oczekiwać od chłopaków, by te od zaraz z werwą, wyciskając z siebie litry potu, chodziły kilka razy w tygodniu na treningi do zawodowych klubów, ale nie da się mieć wszystkiego w jednej chwili. Namawiajmy młodzież do zabaw za piłką. Wystarczy fragment równej nawierzchni i trzepak, by móc zagrać fajny mecz. A gdy już okaże się, że dziecko jest zainteresowane sportem na tyle, by zacząć trenować w miarę profesjonalnie, nie żałujmy pieniędzy na zachętę. Dobrane buty piłkarskie, ochraniacze na golenie, czasem rękawice bramkarskie, to spory wydatek, ale potrzebny do tego, żeby dzieciak uczęszczał na treningi. Poza tym tego typu prezent na pewno zwiększy i podtrzyma zapał do sportu na boisku: czy to na lokalnym Orliku, czy w miejskim sportowym klubie, w kategorii juniorów. Zawodowe buty piłkarskie w klikach chłopaków z podwórka dadzą jeszcze jedną korzyść. Jest to nie lada prestiż, dlatego młody chłopak nie tylko będzie cieszył się większym szacunkiem pośród kolegów. Przy kawałku szczęścia odszuka się wśród grupy wieloletnich partnerów do zabawy z piłką, a to zmierza do tego, co najważniejsze: regularnej aktywności fizycznej, satysfakcji z wysiłku i długoletniego zdrowia. ale - http://fss-finanse.pl -
Wprowadził: Tomasz Wojtynek
19-02-04 09:17:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.