Kosze na odpady, kosze na odpady segregowane

Od pewnego czasu segregacja odpadów jest obowiązkowe. Dobrze zrobić to już w mieszkaniu kupując specjalny kosz z trzema różnokolorowymi przegródkami. Prościej będzie je wysypać do pojemników na dworze. Pojemniki na odpady segregowane pod blokiem mają trzy kolory: żółty na odpady plastikowe, syntetyki i metal, zielony na szkło i niebieski na tekturę. Rozbicie to upraszcza segregowanie, trudno się pomylić.
pojemniki na śmieci
Wprowadził: Matthias Buchmeier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ponadto postawione są pojemniki na śmieci złożone. Wrzucamy tam m.in. rozbite naczynia szklane, ręczniki papierowe, które nie podlegają recyklingowi. Kartony po sokach to nie papier, winny się znaleźć w kontenerze na syntetyki. Zanim wyrzucimy szklane butelki, słoiki powinno się ściągnąć nakrętki, które winny znaleźć się w zbiorniku na tworzywa sztuczne. Czasami możemy też zauważyć czerwone pojemniki z przeznaczeniem wyłącznie na puszki aluminiowe i elementy metalowe.

W wolnej chwili

Pojęcie ładu pojawia się w kilku sferach. Najważniejsze to posiadać go w swoim zakresie

Segregacja śmieci
Wprowadził: Rubbermaid Products
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mamy rozmaite sposoby, by zapewnić porządek. Jedne dość powszechne i wykorzystywane, drugie kreatywne i rzadko praktykowane. Niemniej, najdoskonalsze są dobre sposoby, których miarą jest przede wszystkim skuteczność. Powinniśmy przyznać, że najwięcej ludzi czerpie z takich właśnie sprawdzonych praktyk, gdyż zapewniają one najlepsze rezultaty.


Pojemniki na odpady spożywcze segregowane nie są przewidywane na nieważne leki, które można wyrzucić do pojemników ustawionych we wszystkich aptekach. Zużyty sprzęt elektroniczny zwracamy do marketu, w którym nabywamy nowy. Do zbiorników na śmieci nie wrzucamy też odpadów budowlanych, puszek z końcówkami farby, zużytych baterii. W zabudowie jednorodzinnej zamiast do kontenerów, odpady do segregowania wyrzucamy do barwnych worków foliowych.

pojemniki na odpady
Wprowadził: Franco
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dodatkowo dostajemy pojemnik http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/flotator/6 zaplanowany na żużel od palenia w piecu. Pojemniki na odpady mieszane otrzymujemy od firmy odbierającej nieczystości, ale to my odpowiadamy w przypadku ich defektu. Brudne pojemniczki przed wrzuceniem do kubła dobrze jest umyć, by w kuchni nie rozprzestrzeniał się brzydki fetor. Plastikowe butelki powinno się zgnieść, zajmą wtedy mniej miejsca.


O tym jak znacząca jest troska o środowisko naturalne wszyscy wiemy, ale ważne jest, aby nauczyć dzieci jak dbać o porządek. Najlepiej to osiągnąć poprzez dobry przykład. Co roku przeprowadzana jest impreza „Sprzątanie Świata” , może należałoby się zaangażować i wraz z dzieckiem wziąć w niej udział. Wypada też dziecku wyjaśnić, że wskutek segregowania, szklane naczynia czy butelki plastikowe mogą zostać ponownie spożytkowane. Istotne, by każdy miał odczucie, że troszcząc się o otoczenie czyni to dla siebie.
17-11-25 09:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.