Kosze na odpady, kosze na odpady segregowane

Od pewnego czasu segregacja odpadów jest obowiązkowe. Dobrze zrobić to już w mieszkaniu kupując specjalny kosz z trzema różnokolorowymi przegródkami. Prościej będzie je wysypać do pojemników na dworze. Pojemniki na odpady segregowane pod blokiem mają trzy kolory: żółty na odpady plastikowe, syntetyki i metal, zielony na szkło i niebieski na tekturę. Rozbicie to upraszcza segregowanie, trudno się pomylić.
pojemniki na śmieci
Wprowadził: Matthias Buchmeier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ponadto postawione są pojemniki na śmieci złożone. Wrzucamy tam m.in. rozbite naczynia szklane, ręczniki papierowe, które nie podlegają recyklingowi. Kartony po sokach to nie papier, winny się znaleźć w kontenerze na syntetyki. Zanim wyrzucimy szklane butelki, słoiki powinno się ściągnąć nakrętki, które winny znaleźć się w zbiorniku na tworzywa sztuczne. Czasami możemy też zauważyć czerwone pojemniki z przeznaczeniem wyłącznie na puszki aluminiowe i elementy metalowe.

W wolnej chwili

Mycie w zmywarce kontra mycie ręczne

suszarka na naczynia
Wprowadził: Roger Wollstadt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy lubi mieć w domu czyste naczynia. Sporządzanie potraw i napojów staje się przyjemniejsze, gdy dysponuje się umytymi garnkami i szklankami. Współcześnie domownicy coraz częściej decydują się na nabycie zmywarki. Dzięki temu urządzeniu da się niedrogo i efektywnie myć garnki i zapomnieć o nieprzyjemnym widoku zabrudzonych sztućców oraz szklanek. Gdy posiada się zmywarkę wystarczy tylko zakupić specjalną sól, nabłyszczacz i tabletki do zmywarek, by zaoszczędzić niemało pracy i wydatków.


Pojemniki na odpady spożywcze segregowane nie są przewidywane na nieważne leki, które można wyrzucić do pojemników ustawionych we wszystkich aptekach. Zużyty sprzęt elektroniczny zwracamy do marketu, w którym nabywamy nowy. Do zbiorników na śmieci nie wrzucamy też odpadów budowlanych, puszek z końcówkami farby, zużytych baterii. W zabudowie jednorodzinnej zamiast do kontenerów, odpady do segregowania wyrzucamy do barwnych worków foliowych.

pojemniki na odpady
Wprowadził: Franco
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dodatkowo dostajemy pojemnik http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/flotator/6 zaplanowany na żużel od palenia w piecu. Pojemniki na odpady mieszane otrzymujemy od firmy odbierającej nieczystości, ale to my odpowiadamy w przypadku ich defektu. Brudne pojemniczki przed wrzuceniem do kubła dobrze jest umyć, by w kuchni nie rozprzestrzeniał się brzydki fetor. Plastikowe butelki powinno się zgnieść, zajmą wtedy mniej miejsca.


O tym jak znacząca jest troska o środowisko naturalne wszyscy wiemy, ale ważne jest, aby nauczyć dzieci jak dbać o porządek. Najlepiej to osiągnąć poprzez dobry przykład. Co roku przeprowadzana jest impreza „Sprzątanie Świata” , może należałoby się zaangażować i wraz z dzieckiem wziąć w niej udział. Wypada też dziecku wyjaśnić, że wskutek segregowania, szklane naczynia czy butelki plastikowe mogą zostać ponownie spożytkowane. Istotne, by każdy miał odczucie, że troszcząc się o otoczenie czyni to dla siebie.
17-11-25 09:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.