Możliwości lasera w produkcji, czyli estetyczne cięcie kawałków blach

Wycinanie blachy stalowej metodą laserową to jeden z innowacyjnych procesów wykrajania, który znajduje odzwierciedlenie w kolejnych liniach produkcyjnych i zakładach. Na drugi plan schodzą gabaryty stalowych blach, które przeznaczane są do fabrycznego cięcia.

materiał do cięcia
Wprowadził: CARLISLE HVAC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wykorzystywanie wiązki lasera do cięć blach w sektorze produkcyjnym zrewolucjonizowało ten proces. Wysoka precyzja mechanizmu, który emituje promienie lasera i niewielkie odchylenia od normy, (precyzja sięgająca setnych części mm błędu) sprawiają, iż krojenie laserem gwarantuje szybkie i łatwe uzyskanie pożądanego kształtu blachy.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej stacje mycia cip tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Co równie ważne - dokładność cięcia idzie w parze z estetyką wykrojonego kawałka blachy. Z reguły nie potrzebne są dodatkowe, pracochłonne obróbki metodą skrawania. Na dłuższą metę ten autor (polecamy więcej na tej stronie) oszczędza nie tylko czas potrzebny na wykonanie cięcia, ale i koszty.
Na plus działają również nieograniczone możliwości formowania kształtów. Technologia lasera obecna jest dalej przy późniejszej obróbce blach - spokojnie dodamy przy laserze elementy pomocnicze takie jak wpusty, otwory technologiczne. Laser nie ogranicza też grawerowania. Osiągniemy więc zamierzony cel bez wysokich nakładów na wysokiej jakości oprzyrządowanie, które musielibyśmy posiadać bez sprzętu tnącego wiązkami laserowymi.

stalowe elementy
Wprowadził: Bazar del Bizzarro
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pod laser pójdą różne rodzaje krojonej stali (wysokowytrzymałe takie jak Hardox czy Domex - , ale i stal miękka). Eksperci zapewniają, że odrębne właściwości poszczególnych blach do cięć nie przeszkadzają w osiąganiu oczekiwanych efektów jedną metodą wycinania. Wszystkie rodzaje stali Domex, zarówno bardzo wytrzymałych jak i miękkich, nadają się w tym samym stopniu pod cięcie wiązkami lasera.
Inną metodą wycinania blach jest metoda wodnego strumiena. Narzędziem tnącym nie są promienie lasera, a zbity i podawany pod wysokim ciśnieniem strumień cieczy i materiał ścierny. W przeciwieństwie do cięcia laserowego, skrawanie metodą ciekłą odbywa się bez intensywnego wydzielania ciepła. Pod cięcie tą metodą poddaje się też o wiele więcej materiałów. Pokroimy nie tylko blachy stalowe, ale zastosujemy tą metodę przy wycinaniu tworzyw sztucznych, betonu, ale i kartonu, drewna czy gumy. Jak ulał sprawdza się przy produkcji małoseryjnej dla jednostek.
20-08-18 07:25:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.