Jak projektować billboardy? Poznaj kilka zaleceń, jakie mogą ci się przydać

Jeśli twoim zadaniem jest zaprojektowanie billboardu, a wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym ustrzeżesz się porażki na tym polu. Trzeba bowiem orientować się, co mieć na względzie, a wszystko pójdzie po twojej myśli i efektywnie zareklamujesz określone artykuły bądź usługi.


billboardy
Wprowadził: Azchael
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, dlatego musi przyciągać wzrok i mieć siłę przebicia w ogromie innych reklam tego typu. Billboardy stoją przy drogach, z tego powodu kierowcy i pasażerowie nie mają dużo czasu, by się im przyjrzeć. W chwili, gdy (Najlepsi notariusze w Toruniu - notariusz-rakoczy.pl/) obok niego przejeżdżają, muszą otrzymać wszystkie konieczne im informacje, a ich oczy najpierw kierują się na środek billboardu. To tutaj powinno zostać umieszczone sedno reklamy.

Plakat przyklejony na billboardzie ma być prosty, a jego kompozycja przemyślana. Warto jest ograniczyć liczbę słów, aby każdy miał szansę przeczytania całej wiadomości, np medas-media. Ma znaczenie też właściwej wielkości czcionka i jasne kolory, które lepiej utrwalają się w głowie. Sukces niejednokrotnie odnoszą billboardy z elementem zaskoczenia - np. nieoczekiwaną grafiką.

Warto też stawiać na humor, gdy tylko nasze artykuły albo usługi dają się zareklamować w śmieszny sposób. Jeżeli nie - musimy działać innymi elementami. Zanim zdecydujemy się na umieszczenie wykonanej reklamy na billboardzie, musimy wydrukować ją oraz starannie się jej przyjrzeć, by sprawdzić czy nigdzie nie zrobiliśmy błędu oraz czy wywołuje zaciekawienie, jakiego oczekiwaliśmy.


Gdy czegoś jej brakuje, musimy dłużej popracować, by osiągnąć zamierzony rezultat. Zawsze też możemy zwrócić się o wsparcie do specjalistów, którzy w kompetentny sposób zrobią nasz billboard albo naprowadzą nas na odpowiedni kierunek naszych prac (ekrany wielkoformatowe). Największymi uchybieniami jest za mała czcionka bądź za małe grafiki, jakie nie są zauważalne z daleka.

Nieprawdopodobnie interesujący artykuł, czyż nie? Jeśli też tak sądzisz, to kliknij na inne pomocne informacje (http://digitalmoney.pl/citi-handlowy-kalkulator-kredytowy,2.html), które wciągną Cię kompletnie.Nie sprawdzają się także za jasne kolory, tym bardziej, że jeżeli użyjemy gorszej jakości farby, szybko wyblakną, przez co niewiele będzie widać. Gdy wykorzystasz niniejsze wskazówki, na pewno możesz liczyć na rezultat, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to odpowiedni projekt, zatem starannie rozważ każdy jego szczegół.
19-05-09 21:02:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.