Nordic walking – nowoczesny sport nie tylko dla starszych

nordic walking
Wprowadził: Nordwalk
Podpatrzone na: Nordwalk

Wraz z coraz szerszym otwieraniem się na świat przyjmujemy kolejne tradycje i zwyczaje. Często do naszego kraju trafiają sporty, które w innych krajach rozkwitły już lata temu. Sportem niezwykle popularnym ostatnimi laty w Polsce stał się nordic walking.
Dyscyplina ta wywodzi się wprost z Finlandii, gdzie początkowo uznawana była za formę całorocznego treningu dla narciarzy biegowych.

Ten artykuł jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również pozostałe polecane treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe i wciągną Cię kompletnie.

Dzięki treningowi latem poprawiali oni swoje osiągi i nie wychodzili z wprawy jeśli chodzi o odpowiednią koordynację ruchów. Po pewnym czasie trening przerodził się w sport, który uznany został za bardzo korzystny dla każdego, kto go uprawia.


nordic walking
Wprowadził: Nordwalk
Podpatrzone na: Nordwalk
Cechą szczególną sportu jest wykorzystanie odpowiednich kijków. Przez wiele osób sport ten jest nazywany najzwyczajniej jako „chodzenie z kijkami”, ponieważ podobnie jak i w narciarstwie biegowym podczas poruszania wykorzystuje się kijki w celu odpychania się od podłoża. W przypadku nordic walkingu pozwala to na znaczne odciążenie stawów, dzięki czemu sport jest szczególnie korzystny dla osób starszych, oraz osób kontuzjowanych i z chorymi stawami. Podczas poruszania się kijki do nordic walking wymuszają pracę nie tylko mięśni nóg, ale też niemal wszystkich górnych partii mięśni. Dzięki dodatkowej koordynacji podczas ruchu poprawia się też sprawność układu oddechowego oraz układu krążenia.


By wiedzieć jak prawidłowo uprawiać ten sport warto zapisać się na szkolenia z nordic walking, ponieważ dzięki nim będziemy się poruszać w odpowiedni sposób obciążając mięśnie równomiernie i maksymalnie odciążając stawy.

Jeśli czytany artykuł całkowicie Cię pochłonął, to zobacz inny pomocny link (http://zacma.pl/leczenie-w-polsce/), który także ma podobne dane na opisywany temat.

W przypadku złego stylu chodzenia mięśnie nie są obciążone jednakowo i może dojść do kontuzji, bądź najzwyczajniej trening nie przyniesie żadnych rezultatów. Odpowiedni kurs z nordic walking wystarczy przejść jeden raz by pojąć dokładnie zasady poruszania się i wykorzystania kijków. Koszt kursu nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu pozwolić sobie może na niego wiele osób niezależnie od wieku. Dodatkowo osoby posiadające problemy ze stawami bądź będące w trakcie leczenia kontuzji mogą przyspieszyć proces leczenia.
nordic walking
Wprowadził: Nordwalk
Podpatrzone na: Nordwalk


W wolnej chwili

Kupowanie sportowych akcesoriów

beMeister,  zestaw akcesoriów wspomagający trening piłkarzy
Wprowadził: beMeister
Podpatrzone na: IMPIRE
Współcześnie, gdy praca coraz częściej polega na obsłudze komputerów i urządzeń, wielu osobom pożyteczny okazuje się dodatkowy wysiłek fizyczny. Sport to zdrowie, ale ciężko uprawiać go teraz bez posiadania odpowiedniego zestawu akcesoriów oraz obuwia idealnego zarazem dla wyczynowych sportowców, jak i dla miłośników spaceru albo ekstremalnych sportów. Najbezpieczniej takie decyzje podjąć rozważnie, aby nabyć najlepsze buty sportowe. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z markami produkującymi wyłącznie buty wysokiej jakości i zaufać wyłącznie najlepszym sklepom z obuwiem sportowym.
19-09-05 21:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.