Buty do chodzenia po górach – o czym dobrze jest wiedzieć, zanim kupi się zadowalający model?

Wycieczki po górach to prawdziwe wyzwanie. Trzeba nie tylko być rzeczywiście ostrożnym, ale także posiadać świetną kondycję oraz konieczne wyposażenie. Dostępne są różne szlaki, dzięki czemu łatwiej wybrać ten, który jest dopasowany do indywidualnych wymagań i możliwości, a przede wszystkim – doświadczenia. Dobrze jest mierzyć siły na zamiary dla własnego bezpieczeństwa.
góry
Wprowadził: Forest and Kim Starr
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podstawowe znaczenie w ekwipunku osoby, która zamierza wybrać się w góry są naturalnie najlepsze buty. Kategorycznie nie należy lekceważyć tej kwestii oraz trzeba pójść do profesjonalnego sklepu, w jakim będzie można odnaleźć obuwie trekkingowe. Co wziąć pod uwagę podczas zakupów? Warto pamiętać, że buty górskie (link) muszą być solidne, mieć grubą podeszwę, zabezpieczającą stopę przed wybojami, a jednocześnie przepuszczać powietrze, ażeby stopa miała szansę oddychać. Świetnymi opiniami cechują się między innymi buty jednej z najbardziej znanych marek – the north face (http://skalnik.pl/the-north-face-b).

O czym trzeba - kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy - jeszcze pamiętać? Na wysokiej jakości butach nie należy oszczędzać. To rzeczywiście istotne. Jeśli znajdzie się obuwie spełniające indywidualne potrzeby warto na jego zakup przeznaczyć nieco większą sumę, zwłaszcza że takie buty na pewno będą służyły przez dłuższy czas i przede wszystkim, decydowały o bezpieczeństwie. W górach bowiem wystarczy czasami mały poślizg, nieuwaga, aby stać się ofiarą naprawdę poważnego wypadku, który może wywierać negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Buty można próbować dostosować do pory roku.

W wolnej chwili

Obuwie do rożnych dyscyplin sportu

adidasy
Wprowadził: Adidas
Podpatrzone na: Adidas
Porządne buty do sportu należy kupować rozsądnie. To najważniejszy zakup dla sportowca. Zawsze należy pamiętać, by wybierać właściwe buty do aktywności (http://hurtowniasportowa.net/pilka_nozna_2/obuwie.html). Dzięki szybkiemu postępowi technologii w sporcie w ofercie są tysiące rozmaitych modeli, które zostały pomyślane specjalnie do danego rodzaju aktywności.


Inne buty będą wygodne latem, kiedy warunki na szlakach nie są tak kłopotliwe, a jeszcze inne zimą, w czasie której trzeba jednakże zachować dużą ostrożność. Jeśli posiada się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu stosownego obuwia, dobrze jest zapytać o zdanie osobę, która ma większe doświadczenie w wycieczkach górskich oraz będzie potrafiła podpowiedzieć, na co przede wszystkim trzeba zwrócić dużą uwagę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.