Internet – jak na nas oddziałuje, co ma do zaoferowania, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez sieci internetowej. To w nim toczy się znaczna część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.


Internet to źródło informacji, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, specyficzne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać tygodniami, a czasem przez wiele miesięcy (czytaj o zachowniach kulturowych). Obecnie wystarczy wejść na Facebooka czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Wprowadził: Ted Eytan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Skutkuje to tym, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy (http://alterweb.pl/-dlaczego-memy-sa-tak-wazne-w-marketingu). Śpieszymy się z domu do pracy, pracę przynosimy do domu. Prościej jest więc w parę minut zredagować maila niż planować spotkanie w kawiarni, które bez dwóch zdań zabierze nam minimum godzinę z wypełnionego grafiku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.