Internet – jak na nas oddziałuje, co ma do zaoferowania, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez sieci internetowej. To w nim toczy się znaczna część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.
Internet to źródło informacji, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, specyficzne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać tygodniami, a czasem przez wiele miesięcy (czytaj o zachowniach kulturowych). Obecnie wystarczy wejść na Facebooka czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Wprowadził: Ted Eytan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W wolnej chwili

Mały czy duży dom? Podpowiadamy co wybrać

budowa domu
Wprowadził: FRESH PR
Podpatrzone na: FRESH PR
Dom to jedyne dla chyba każdego człowieka miejsce. To w nim przeważnie byliśmy świadkami i uczestnikami pięknych momentów, takich jak między innymi kolacja wigilijna spędzonych razem z najważniejszymi w naszym życiu osobami. To powoduje, że wielu z nas marzy o tym, by będąc dorosłymi mieć okazję na własną rękę stworzyć swoją jedyną, kochającą się rodzinę.


Skutkuje to tym, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy . Śpieszymy się z domu do pracy, pracę przynosimy do domu. Prościej jest więc w parę minut zredagować maila niż planować spotkanie w kawiarni, które bez dwóch zdań zabierze nam minimum godzinę z wypełnionego grafiku.


Media społecznościowe spełniają znaczącą rolę w obecnej rzeczywistości i one także oddziałują na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie dzwonimy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas zabiega o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z powalającą większością nie mamy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Kolejnym, swego rodzaju, wyznacznikiem Internetowej przestrzeni są memy. Co to jest mem? Trudno go zdefiniować, choć większość użytkowników sieci z pewnością się z nim minimalnie raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można powiedzieć, że to niedługa, zwięzła informacja, która niekoniecznie musi być wyrażona w postaci słów, może przybrać postać obrazka. Może być ironiczna, zabawna, istotne, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele mocnych stron. Możemy w nim szybko i sprawnie wyszukać informacje z różnych dziedzin. Z Internetu możemy ściągnąć darmową książkę, muzykę, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.
18-06-22 06:06:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.