Oszczędzanie procentuje, chociaż nie zawsze jest to możliwe. A czy konto bankowe pozwoli zaoszczędzić?

To istotne, żeby na każdym kroku starać się oszczędzać. Wiadomym jest, iż niekiedy to po prostu niemożliwe. Mimo to, powinniśmy znać te realne możliwości, które zapewniają, iż to, co na pozór może wydawać się drogie, w ostateczności wcale nie prezentuje się tak niekorzystnie. Niestety, w inną stronę też realna jest sytuacja, więc nigdy nie bądźmy zbyt przekonani czegoś, nim tego nie zweryfikujemy. Tak na pewno jest w tematyce bankowej. Konto w banku to w dzisiejszych czasach coś standardowego, bez czego ciężko funkcjonować, jednocześnie wszyscy chcemy korzystać z tego typu konta za darmo. Jak tego dokonać, jak znaleźć darmowe konta bankowe, na co uważać?

finanse na koncie
Wprowadził: Lucas Hayas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niezbędne w takim sensie wziąć pod lupę oferty kilku znanych banków i sprawdzić czy nie mają one w swojej ofercie jakichś małych druczków, które nie są widoczne, a zmieniają znacząco postać rzeczy. Są takie przepisy, które jesteśmy w stanie odnaleźć w wielu ofertach kont bankowych. Przykładowo, taka opłata za prowadzenie konta osobistego. To oznacza, że bank jest w stanie pobierać opłatę, kiedy nie zostanie spełniony właściwy warunek. Można powiedzieć o takiej sytuacji, że wpływy na konto w określonym miesiącu muszą wynosić pewną kwotę, na przykład 1800 złotych.

Jeśli tak nie będzie, nie będziesz miał co miesiąc zapewnionej takiej kwoty, to bank odbierze Ci w każdym miesiącu kilka złotych. Innym rodzajem takiego kruczka prawnego będzie formuła, że Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) nie bierze żadnych opłat za korzystanie z karty. Jednakowoż, czasem nie jest tak różowo, więc w wielu ofertach jesteśmy w stanie znaleźć haczyk, który zmienia całą sprawę. Owszem, być może opłata za kartę będzie na poziomie zero złotych, ale jak spełnisz konkretne warunki. Na przykład, miesięczna kwota z wykorzystaniem karty musi wynosić minimum określoną wartość, na przykład, 500 złotych. Może być też zapis, iż jesteś zmuszony wykonać konkretną ilość transakcji w danym czasie z wykorzystaniem karty. Niekiedy spotykana jest też opcja – prowizja za korzystanie z bankomatów.

>> Szukasz konta? Sprawdź .

W prawie każdej ofercie można znaleźć listę bankomatów, z których jesteśmy w stanie korzystać za darmo. Jednak, sprawdź to dokładnie, ażeby wiedzieć, w jakiej sytuacji firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) doliczy Ci prowizję. Korzystnie również wiedzieć, iż jeśli dość często wypłacasz gotówkę w bankomacie korzystnie wybrać ofertę konta osobistego, gdzie będą darmowe wszystkie bankomaty na terenie naszego kraju.
18-06-22 12:46:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.