Warto wspierać swoją formę

Jeżeli dużo trenujemy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Niezwykle ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w organizmie ludzkim, dlatego powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu znajdują się białka, niezbędne do budowy mięśni, budowania odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na koniec zostały tłuszcze również potrzebne choćby do przyswajania pewnych witamin oraz właściwego funkcjonowania mózgu.

suplementy diety
Wprowadził: Centrum Naturhouse
Podpatrzone na: Centrum Naturhouse
Każdy z wymienionych składników jest nam niezbędny, dlatego każda dieta wykluczająca albo mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie będzie zdrowa.

Gdy planujemy rozwinąć mięśnie, prawdopodobnie pragniemy efekty ujrzeć właściwie natychmiast. W tej sytuacji powinniśmy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów (pełne opisy). Należy jednak stosować je z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a najlepiej robić to po konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy by przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek odżywek i środków wspomagających wykonać proste badania krwi i moczu. Jeśli wszystkie wyjdą w normie możemy iść po zakupy.

W wolnej chwili

Dobrej klasy sprzęt sportowy

Wprowadził: Sport-shop.p
Ostatnio coraz większa liczba ludzi chce żyć zdrowo. W tym celu zaczynają zwracać większą uwagę na to, co jedzą. Przede wszystkim jednak powinno się ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z diety wszelkie szkodliwe substancje, jak na przykład tytoń czy kawa. Polecane jest spożywanie w dużych ilościach warzyw i owoców, gdyż zawierają dużą ilość witamin mających dobry wpływ na organizm.


Astaksantyna w kapsułkach
Wprowadził: http://sxc,hu
Podpatrzone na: http://sxc,hu
Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna.

Żeby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.skalnik.pl/buty/buty-damskie/buty-damskie-ekspedycyjne), która ma fascynujące informacje na ten temat - trzeba tylko kliknąć!

Sprzedaje się ją pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest głównym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspiera ich pracę. Dobrze jest zwrócić także uwagę na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki takiego rodzaju są stosunkowo prosto dostępne a ich największą zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera również (zobacz więcej) tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie polega na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu. Uważajmy jednak ze stosowaniem. Wszelkiego rodzaju choroby związane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na stosowanie tego rodzaju środków. Powinniśmy uważać również na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalny roślinny testosteron.
Algi w tabletkach
Wprowadził: Vitana
Podpatrzone na: Vitana
Umożliwia szybszy rozwój tkanki mięśniowej, jednak należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży również, jednak istnieją osoby, które stosują je absolutnie bez żadnego myślenia. Napychają się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zazwyczaj schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.
19-05-13 07:02:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.