Wiosna dla zmotoryzowanych i nie tylko….

Samochód, wymiana opon
Wprowadził: iStock
Podpatrzone na: iStock
Początek wiosny to okres porządków. Kto nie myśli o odświeżeniu ścian w naszym domu, solidnym sprzątaniu najdrobniejszych zakamarków, zmianie zasłon, dezynfekcji terakoty czy końcu wywietrzeniu pierzyn? Oczywiście większy porządek jest konieczny dla zachowania higieny i chroni nas i nasze dzieci przed rozwojem drobnoustrojów.

Polacy to nielubiące braku zajęcia osoby. Stąd utrzymanie porządku nie ogranicza się na samym wnętrzu domu. Do wyczyszczenia idzie także piwnica, skąd wyrzuca się nieświeże konfitury, ściera kurz, czy układa narzędzia. Mieszkańcy wsi, którzy mogą pochwalić się własnym ogródkiem, także mają dużo pracy. Wiosna to czas siana warzyw np. ogórków, doglądania krzewów owocowych, wstępnego plewienia i nawożenia. Warto jednak popracować, ale ich smaczne i zdrowe efekty zakosztują już nie długo.

Przytoczone zajęcia wiązane są głównie z Paniami. A co w tym czasie robią Panowie? O ile nie zostaną zagonieni w pomoc w pracach ogrodowych, to sami ogromną chęcią zaangażują się w porządkowanie garażu. Nie ma znaczenia czy to samochód czy motor (części do skutera) – facet musi posprawdzać sprawność narzędzi, posiadane części, kupić najnowszy i niezbędny świeżo, co reklamowany gadżet pozwalający reperację jakiegoś urządzenia itd. Ale tak poważnie – to istotne, aby mieć świadomość jakie mamy narzędzia i w którym miejscu są trzymane. Ponadto musimy okresowo monitorować stan urządzeń oraz instalacji domowych np. elektrycznych. Jeśli nie mamy takich kompetencji to lepiej policzyć w budżecie, koszt wynajęcia specjalistów. Zbliża się czas rodzinnych urlopów i należy zadbać o sprawność samochodu.

Przypomnijmy, że co roku, mamy obowiązek ubezpieczenia OC i dokonania przeglądu technicznego. Miłośnicy czterech kółek dopieszczają auta o wiele dokładniej. Pomyślmy – korekta rys na lakierze, mycie i konserwacja po zimowej soli, wymiany oleju i płynów. Bardzo ważna jest wymiana ogumienia. Odpowiednie opony zimowe z NETCAR to podstawa. Na co zwrócić uwagę? Można używać opon przez kilka sezonów, ale co innego naszego opony, a co innego odkupowanie używek - różnicę robi czy kupujemy opony w nowe czy też używane z drugiej ręki.

Czasem trudno jest wyszukać naprawdę unikalne źródło, więc jeśli zaabsorbował Cię niniejszy artykuł, to bez obawy kliknij ten link!

Dzięki temu poznamy wcześniejszy los opon i sami ocenimy i podejmiemy decyzję o jedźcie w następnych sezonach. Oczywiście wybór opon nie jest prosty – warto zapoznać się z opiniami mechaników, sprawdzić niezależne testy, zapytać o datę produkcji i nie dać nabrać się na super obniżki.

Jak widać czeka nas zajmujący czas, życzymy konstruktywnych porządków!


W wolnej chwili

Jakie opony zimowe wybrać?

Wprowadził: KURSANT
Ciężko zobaczyć w wyobraźni wycieczkę autem zimową porą bez odpowiednich opon. Mimo wszystko wielu twierdzi, że opony całoroczne są wystarczające. Czy naprawdę można uznać to za pewnik?
Wprowadził: A.T.
20-06-17 07:15:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.