Postęp technologiczny, a wygląd i sposób użytkowania inwestycji

Edukacja ekologiczna buduje świadomość społeczeństwa, które przykłada coraz większą wagę do jakości produktów i technologii wdrażanych na rynek. Eko domy technologicznie mają niewiele wspólnego z domami prezentowanymi przez pracownie architektoniczne w katalogach projektowych.

Przy projektowaniu domu energooszczędnego trzeba mieć na uwadze tradycyjne zasady projektowania, które pozwalają wykorzystać naturalne źródła energii drzemiące w naturze. Istotne są także instalacje i rodzaj materiałów budowlanych, które pozwalają na właściwe przetworzenie i wykorzystanie skumulowanej energii.

Innowacyjność rozwiązań skłania do podkreślenia nietuzinkowości poprzez nadanie nietypowego wyglądu inwestycji.

Domy o nietypowych kształtach powstają na całym świecie. Często stają się regionalnymi symbolami i atrakcjami turystycznymi. Inwestycja w całokształcie bywa pojmowana jako arcydzieło sztuki architektonicznej - środek przekazu ważnego przesłania.

W wolnej chwili

Wspaniałe pomysły na podarunek dla wybranki serca - zegarki renomowanych marek

zegarek
Wprowadził: Matthew Hine
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent wręczyć swojej narzeczonej z okazji świąt, na pewno jesteście już sporo lat razem. Niejednokrotnie takie problemy dopadają tych, którzy mają za sobą już wiele okazji i równie mnóstwo zakupionych prezentów. W takiej sytuacji niewątpliwie można postawić na modną elegancję. Rewelacyjnym prezentem może okazać się zegarek na rękę. Dzisiaj dużą popularnością cieszą się zegarki Bisset. Te nowoczesne zegarki niewątpliwie zaskarbią sobie miłość każdej dziewczyny.


Dobrze znane na całym świecie są: domy-sześciany Pieta Bloma, Zielona Cytadela Friedensreicha Hundertwassera w Magdebudgu, chodzący dom, Krzywy Domek w Sopocie, Dom na dachu w kaszubskim skansenie, Szklany dom na wodzie Marcina Panpucha, czy Dom w kształcie buta we Włoszech.

Edukacja ekologiczna i prozdrowotny tryb życia obejmuje wiele dziedzin. O zdrowie swoich obywateli drżą nawet przywódcy państw na całym świecie. 15 listopada Polska dołączyła do państw chroniących obywateli przed dyment tytoniowym, wprowadzając ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych.

Większość ankietowanych popiera zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Jednak wielu właścicieli obawia się znacznej utraty klientów.

W Nowym Jorku, wbrew obawom, zakaz palenia papierosów spowodował wzrost obrotu prawie o 9%. Stowarzyszenie MANKO ("Lokal bez papierosa") dba o właściwą interpretację przepisu przez właścicieli lokali. Niepodporządkowanie ustawie będzie surowo karane. Właściciel, który nie wprowadzi zakazu zapłaci 2000 zł, a palacz przyłapany na gorącym uczynku, w miejscu obowiązywania zakazu, otrzyma mandat w wysokości 500 zł. Lokale w których palono będą musiały przeznaczyć spory nakład na odświeżenie wyposażenia. Meble tapicerowane, meble drewniane, zasłony i ściany - przesiąknięte dymem - mają nieprzyjemny, kwaśny i stęchły zapach.

Ponadto właściciele, którzy urządzą palarnie, będą musieli zainwestować w w wentylatory i wyciągi. Niestety każda z tych metod może okazać się nieskuteczna i wymagać zakupu dodatkowych wentylatorów.

Większości właścicieli lokali nie stać jednorazowo na taki wydatek. Stąd tyle zakazów palenia w lokalach i dostepność popielniczek jedynie na zewnątrz.
19-03-09 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.