Postęp technologiczny, a wygląd i sposób użytkowania inwestycji

Edukacja ekologiczna buduje świadomość społeczeństwa, które przykłada coraz większą wagę do jakości produktów i technologii wdrażanych na rynek. Eko domy technologicznie mają niewiele wspólnego z domami prezentowanymi przez pracownie architektoniczne w katalogach projektowych.

Przy projektowaniu domu energooszczędnego trzeba mieć na uwadze tradycyjne zasady projektowania, które pozwalają wykorzystać naturalne źródła energii drzemiące w naturze. Istotne są także instalacje i rodzaj materiałów budowlanych, które pozwalają na właściwe przetworzenie i wykorzystanie skumulowanej energii.

Innowacyjność rozwiązań skłania do podkreślenia nietuzinkowości poprzez nadanie nietypowego wyglądu inwestycji.

Domy o nietypowych kształtach powstają na całym świecie. Często stają się regionalnymi symbolami i atrakcjami turystycznymi. Inwestycja w całokształcie bywa pojmowana jako arcydzieło sztuki architektonicznej - środek przekazu ważnego przesłania.

W wolnej chwili

IT na rynku usług outsourcingowych

sii, serwery, outsourcing it
Podpatrzone na: http://pl.sii.eu/pl/
Technologie współczesnych czasów przeganiają wynalazki, które obecne były jeszcze kilka lat wstecz. Informatyzacja objęła właściwie każdą branżę, od edukacji, przez uprawy, do pracy szpitali, nie wspominając już o eksperymentach naukowych, z którego to światka wywodzi się wszystko, co dziś znamy pod postaciami sieci, telefonów komórkowych i innych licznych elektronicznych przedmiotów.


Dobrze znane na całym świecie są: domy-sześciany Pieta Bloma, Zielona Cytadela Friedensreicha Hundertwassera w Magdebudgu, chodzący dom, Krzywy Domek w Sopocie, Dom na dachu w kaszubskim skansenie, Szklany dom na wodzie Marcina Panpucha, czy Dom w kształcie buta we Włoszech.

Edukacja ekologiczna i prozdrowotny tryb życia obejmuje wiele dziedzin. O zdrowie swoich obywateli drżą nawet przywódcy państw na całym świecie. 15 listopada Polska dołączyła do państw chroniących obywateli przed dyment tytoniowym, wprowadzając ustawę zakazującą palenia w miejscach publicznych.

Większość ankietowanych popiera zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Jednak wielu właścicieli obawia się znacznej utraty klientów.

W Nowym Jorku, wbrew obawom, zakaz palenia papierosów spowodował wzrost obrotu prawie o 9%. Stowarzyszenie MANKO ("Lokal bez papierosa") dba o właściwą interpretację przepisu przez właścicieli lokali. Niepodporządkowanie ustawie będzie surowo karane. Właściciel, który nie wprowadzi zakazu zapłaci 2000 zł, a palacz przyłapany na gorącym uczynku, w miejscu obowiązywania zakazu, otrzyma mandat w wysokości 500 zł. Lokale w których palono będą musiały przeznaczyć spory nakład na odświeżenie wyposażenia. Meble tapicerowane, meble drewniane, zasłony i ściany - przesiąknięte dymem - mają nieprzyjemny, kwaśny i stęchły zapach.

Ponadto właściciele, którzy urządzą palarnie, będą musieli zainwestować w w wentylatory i wyciągi. Niestety każda z tych metod może okazać się nieskuteczna i wymagać zakupu dodatkowych wentylatorów.

Większości właścicieli lokali nie stać jednorazowo na taki wydatek. Stąd tyle zakazów palenia w lokalach i dostepność popielniczek jedynie na zewnątrz.
19-03-09 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.