Czas na rock

Muzyka pełni ogromną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu i pomaga ludziom od zarania dziejów. Była tak samo rozrywką, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich urządzeń jak radio oraz nośników muzyki, takich jak płyty, a następnie kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich melomanów. Zaczęły się również wykształcać gusta muzyczne, a najpopularniejsi twórcy mogli liczyć na grupy oddanych fanów, którzy na koncertach śpiewali wszystkie piosenki z pamięci.

the doors
Wprowadził: Nicki Spunar
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Brytyjska grupa The Beatles była chyba pierwszą w historii, która wzbudziła tyle rozmaitych uczuć. Wspaniała czwórka z Liverpoolu umiała doprowadzić do białości tłumy dziewcząt, które każde ich wyjście na scenę nagradzały niewyobrażalnym piskiem.

Jeżeli masz chęć zdobyć inne materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www (muzyka-bez-zaiks.pl/), które posiadają również dane na podnoszone zagadnienie - wejdź więc tu.

Była to największa popularność, jak na tamte lata. Według wielu zestawień członkowie z tego zespołu są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich płyty osiągały niewyobrażalne nakłady. Po pewnym czasie chłopcy z Liverpoolu odmienili zarówno swój wizerunek sceniczny, jak i muzykę. Ich nagrania były co raz bardziej ambitne, a teksty- poważniejsze. Dało się także dostrzec fascynacje kulturą indyjską. Zespół rozpadł się po odejściu najpierw Johna Lennona, a następnie Paula McCartney’a.

Podobnej uwielbienia doznał amerykański zespół The Doors. Grupa odnosiła olbrzymie sukcesy przede wszystkim dzięki charyzmatycznej osobie frontmana zespołu, Jima Morrisona. Jego niezwykłe, liryczne wiersze i osobowość sceniczna przyciągała na koncerty ogromne tłumy fanów. Ale The Doors to także doskonała gra innych członków grupy, których instrumentalne popisy do dzisiaj hipnotyzują wielbicieli tej grupy. Członkowie zespołu nie byli miłymi chłopcami i bardzo często przełamywali rozmaite bariery. Ich wspaniałą karierę zniszczyła tragiczna śmierć Morrisona.

Obie te grupy łączy wiele rzeczy. Członkowie tych grup zostali żywymi ikonami muzyki. Ich płyty weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich (www.bazalt.pl-przejdź do nas po linku nasz link) twórczości bazują następne rzesze młodych muzyków, nieustannie wyszukując w niej coś niezwykłego. Obie grupy do dzisiaj posiadają rzesze wiernych wielbicieli.


W wolnej chwili

Doskonała składanka kawałków muzycznych ze świata

Muzykanci, zespół muzyczny
Wprowadził: tanyaboza
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Muzyka świata jest elementem, który niekiedy trudno ująć w konkretne ramy i opisać z wykorzystaniem definicji. Z pewnością jest ona istotnym składnikiem ludzkiego życia, pozwala bowiem na wyrażanie emocji, a także na relaks i wyciszenie oraz wprowadzenie się w wiele innych nastrojów. W większości przypadków muzyka z danego państwa czy regionu posiada typowe elementy wspólne.
19-10-30 07:07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.