Nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem

Obecnie proces zarządzania wielką firmą jest niezwykle skomplikowany i funkcjonuje w oparciu o przeróżne mechanizmy wspomagające. Ciężko określić, gdzie jest granica pozwalająca definiować, że konkretna firma stałą się już korporacją. Trzeba przyjąć, granica ta jest niezwykle płynna.
Mocne wejście Twojej firmy
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Biorąc pod uwagę cechy ją wyróżniające takie jak: osobowość prawna, duża liczba pracowników podzielonych na wyspecjalizowane zespoły oraz funkcjonowanie procedur, zgodnie z którymi zorganizowana jest praca, na miano korporacji zasługuje już ogromna część firm w całej Polsce. Dzisiejsze korporacje mają od kilkudziesięciu do kilkuset pracowników.

Do omawianych powyżej systemów pozwalających na skuteczne i efektywne zarządzanie korporacją zaliczają się systemy klasy erp. Skrót ERP pochodzi z angielskiego enterprise resource planning co tłumaczy się jako zaawansowane zarządzanie zasobami.

Jego funkcjonowanie oparte jest na systemie informatycznym, którego zadanie polega na pomocy przy zarządzaniu przedsiębiorstwem poprzez przeprowadzanie różnorakich operacji na podstawie zgromadzonych danych. Im większe przedsiębiorstwo tym większą jest ilość informacji, które gromadzi i którymi gospodaruje. Jest to dosyć trudne zadanie, dlatego nic więc dziwnego, że firmom takim potrzebny jest specjalistyczny system pozwalający na współpracę wielu aplikacji.

W wolnej chwili

W jaki sposób działa elektroniczny obieg dokumentów?

Przedsiebiorstwo
Wprowadził: Startup Stock Photos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W każdej firmie nie bez znaczenia jest, by w przychodzących papierach panował porządek i przepływ wszelakich danych przebiegał efektywnie. Niezliczone wzory różnego rodzaju pism powinny być dostępne zawsze, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów pomaga lepiej rozłożyć kategorie dokumentów.


ERP może składać z dużej liczby różnych modułów. Jednym z elementów takiego systemu jest elektroniczny obieg dokumentów. Działa on w oparciu o kontrolowany przepływ informacji, w tym również dokumentów elektronicznych, pomiędzy podmiotami, które nimi gospodarują. Usprawnia to pracę pomiędzy różnymi działami w danej firmie oraz zezwala na stworzenie dokumentu ostatecznego, będącego efektem pracy wielu osób.

Firmy mające w swojej ofercie tego rodzaju systemy gwarantują nam świadczenie usług w oparciu o restrykcyjne normy przy zachowaniu ponadprzeciętnej staranności jeśli chodzi o poufność przekazywanych informacji. Poza tym świadczą również wsparcie techniczne przez cały okres trwania umowy, a także oferują termin przetestowania systemu zanim podejmiemy ostateczną decyzję o jego kupnie.
13-04-04 09:11:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.