Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Powoli nadchodzi moment, kiedy trzeba opony letnie zmienić na opony zimowe. Ich zmiana jest dosyć niewygodnym procesem. Chociaż można zaopatrzyć się w opony całoroczne i mieć z głowy wymianę. Na nieszczęście na mokrym podłożu mają słabą przyczepność. Nie oferują one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Naturalnie jest to mniej kosztowne rozwiązanie, ale nie powinno się oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.

Opony samochodowe
Podpatrzone na: www.interopony.pl
Bez zarzutów sprawdzają się one w państwach, gdzie pory zimowe są niemroźne. W naszym kraju takie opony są całkiem dobre dla pojazdów, które nieczęsto są stosowane lub dla takich, które stale jeżdżą tylko i jedynie po mieście na przykład auta kurierskie. Ale i one od czasu do czasu muszą poruszać się na poboczach miasta, gdzie z reguły drogi nie są odśnieżone, także w sumie dla nich również nie jest to pochlebne wyjście.

W wolnej chwili

Jakie opony zimowe wybrać?

Wprowadził: KURSANT
Niełatwo zobaczyć w wyobraźni jazdę autem zimową porą bez odpowiednich opon. Mimo wszystko niektórzy uważają, że opony całoroczne są wystarczające. Czy faktycznie można uznać to za pewnik?


Jak widać warto zainwestować zarówno w opony zimowe jak i opony letnie. Trzeba je zmienić już przy ciepłocie powietrza plus siedmiu stopni Celsjusza, albowiem przy takiej temperaturze letnie opony twardnieją i tracą sprężystość. Warto je wymieniać w autoryzowanych placówkach obsługi, albowiem wtedy będziemy mieć pewność, że zostało wszystko właściwie zrobione. Dzięki tym oponom zostanie zachowana przyczepność na nawierzchniach śliskich i zasypanych śniegiem. W ich skład, w odróżnieniu do letnich, wchodzi duża zawartość krzemionki, w związku, z czym nie twardnieją one w warunkach niziutkich temperatur i zachowują swoją elastyczność.

Wartość zarazem jednych jak i drugich jest przeróżna. Można nabyć te najlepsze, z górnej półki, ale są one sporo droższe od tych mniej popularnych firm. Niemniej jednak niska cena łączy się z niższym bezpieczeństwem poruszania się.

Jest sporo firm oraz sklepów, które zajmują się handlem opon i felg do przerozmaitych pojazdów. Wpisując w przeglądarkę na przykład opony bądź po prostu wchodząc na można zobaczyć ceny oferowane przez dane przedsiębiorstwo. Ceny te rzeczywiście są konkurencyjne, gdyż bardzo dużo takich przedsiębiorstw znajduje się na naszym rynku. opony - serwis internetowy -
Wprowadził: A.Z.
18-10-26 07:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.