Korepetycje językowe z polskiego dla obcokrajowców i uczniów

Wprowadził: Platu Korepetycje
Jak łatwo się przekonać, język polski jest trudny nie tylko dla ludzi spoza kraju. Oczywiście od uczniów, dla których polski stanowi język ojczysty, wymaga się czegoś o wiele więcej, niż od przyjezdnych, co zwyczajnie chcą poznać polski język: rozumienia wierszy, znajomości literatury, historii najsłynniejszych artystów, oraz historii i przemian w kulturze: renesansu, romantyzmu i reszty terminów, które użyteczne są raczej tylko w szkole i nigdy potem. Nie jest to jednakże trudne, a potrzebne do przejścia matury, a okazuje się, że niestety nie wszyscy dają sobie z tym radę. Nierzadko przydatne są korepetycje język polski.

Wracając do przyjezdnych – nie można nie dostrzec, szczególnie słuchając naszych krajanów okaleczających nasz wspaniały język, że polski nie zalicza się do najprostszych. Prawdę mówiąc, uważany jest przez naukowców za jeden z najtrudniejszych języków świata, lecz znajdują się ludzie, którzy uczą się polskiego na złość problemom. Mierzą się z deklinacją, koniugacją, rodzajami i aspektami czasowników, wkuwając na pamięć tabele z przyrostkami w odmianach i nieregularnościami. Brzmi na niełatwe? A to jeszcze nie wszystko: nauczenie języka takiego jak polski może zająć tym, co posiadają talent do języków, kilka miesięcy, czasem kilkanaście intensywnej nauki – po to, żeby wypowiadać się w miarę swobodnie i nie głowić się nad konstrukcją prostych zdań. Jednak wielu ludziom ten czas nie starczy, a intensywne szkolenia trudno pogodzić z realiami: nauką i niewielką ilością wolnego czasu. Naprzeciw takim rozterkom wyszły propozycje kursów internetowych, jakie proponują polski dla obcokrajowców online. Stanowi to świetne rozwiązanie, które potrzebuje tylko dostępu do komputera i trochę nałożonego samemu sobie reżimu. Polski online jest coraz bardziej powszechny, mimo że rzecz jasna język wejdzie do głowy znacznie szybciej i skuteczniej, kiedy uczęszcza się na konwersatoria i widuje z Polakami, jednak na start tej przygody w zupełności odpowiednie będą tego rodzaju korepetycje Język polski dla licealistów również znajduje się w ofercie, chociaż po prawdzie nie ma dużo wspólnego z nauką języka. Stanowi jednak bardzo wygodne dla każdego rozwiązanie, a przez to, że nie wymaga osobistych spotkań ucznia i uczącego, jest nieco tańsze niż typowe lekcje. Polski (przeskocz pod ten adres http://collegium-novum.pl/pełna analiza


W wolnej chwili

W jaki sposób szukać sprawdzonych szkoleń?

Kurs biznesowy
Wprowadził: Juhan Sonin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Funkcjonowanie na rynku pracy wymaga od nas stałego rozwoju. Ci, którym zależy na lepszej pracy i solidnych umiejętnościach muszą szukać dla siebie odpowiednich szkoleń. Kolekcja ofert jest interesująca, jak natomiast zadecydować najkorzystniej?
Wprowadził: k.s.
18-07-12 10:38:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.