Bieganie czy rower?

Bieganie czy rower? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, a odpowiedź jest łatwa – i to, i to! Jak wiemy, sport dobrze działa na zdrowie człowieka. Do wybrania jest dużo rozmaitych dziedzin, nie powinno się zatem ograniczać do jednego.
Wprowadził: Sport-shop.pl
Jednego dnia może być wycieczka (przeczytaj więcej tutaj) rowerowa w jakieś malownicze regiony – nasza ojczyzna ma mnóstwo takich punktów, warto uważnie przejrzeć mapę i nie sugerować się popularnością miast turystycznych. Innego dnia warto zdecydować się na silnie wyrabiający formę i spalający tłuszcz marszobieg. Jeżeli mieszkasz w metropolii, dobrym miejscem na ten rodzaj sportu jest wał przeciwpowodziowy. Rodacy z mniejszych miast na pewno bez problemu znajdą mniej uczęszczane miejsca, w których da się uprawiać sport.

Sporo artykułów prasowych obecnie wskazuje, że mieszkańcy Polski polubili rowery. To świetna informacja – miejmy nadzieję, żeby przez tę modę obniżała się liczba otyłych i chorujących na schorzenia układu krążenia. Warto, aby szczególnie młodzi ludzie byli zachęcani do sportu.
Młody Polak musi wiedzieć, że wycieczka rowerowa jest fajniejsza niż ślęczenie przed TV i że na taką wycieczkę należy zabrać ze sobą lekturę zamiast smartfona.

Oczywiście takie sporty na łonie przyrody, jak marszobieg czy jazda rowerem, są świetne dla organizmu, lecz nie należy zaniedbywać treningu na siłowni. Jeżeli pragniesz mieć twarde muskuły, jeżdżenia na dwóch kółkach i jogging ci tego w ogóle nie dadzą. Zresztą analizy znanych naukowców wskazały, że trening na siłowni umie spalić więcej energii, niż długa wycieczka rowerowa. I w tej chwili znowu ujawnia się podstawowa idea naszego artykułu – sporty da się ze sobą godzić. Chodzenia na siłownię 3 razy na tydzień wspaniale będzie się komponować z takimi lżejszymi sportami, jak szybki spacer 2 razy na tydzień. Trzeba mieć chęci oraz wiele determinacji, a wszystko da się zrobić!


W wolnej chwili

Dla zdrowia - zabawa z psem!

Psy
Podpatrzone na: http://pixabay.com
Dla osób mających pracę przy biurku zalecany jest odpoczynek w ruchu. Naturalnie sport powinien uprawiać każdy, bo to najprostszy sposób na utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do ćwiczenia co dzień. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Posiadanie czworonoga zmusza do wychodzenia na dwór minimum trzy razy na dzień, na przynajmniej kwadrans. To już jakiś początek. Każda minuta wysiłku na dworze przyczynia się do poprawienia kondycji.
18-11-06 07:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.