Chroń swoją firmę

Aktualnie w przeważającej części przedsiębiorstw znajdują się sieci informatyczne, a na pewno wszystkie posiadają podłączenia do internetu. Połączenia sieciowe przynoszą ogromne korzyści, co do tego nie może być żadnych wątpliwości. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą także wiele niebezpieczeństw. bezpieczeństwo sieci sporej liczbie właścicielom biznesów przysparza trosk. Co robić, by się ustrzec przed hakerami, robakami internetowymi i utratą plików?

Bezpieczne zakupy przez internet
Wprowadził: iStock
Podpatrzone na: iStock
Ważne jest, by postarać się o wynajęcie fachowca, który zajmie się firmową siecią. Zadania związane z konfiguracją serwerów, routerów i zapór bezpieczeństwa nie powinny być zlecane laikom. Podstawą bezpieczeństwa sieci jest też nabycie dobrych programów antywirusowych i kontrolujących ruch internetowy. Programy te powinno się często aktualizować – bez najnowszych baz wirusów okazują się one bezwartościowe.

Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10
Wprowadził: 4Press.pl
Podpatrzone na: 4Press.pl
Żeby dowiedzieć się, czy firma jest przygotowana na zapobieżenie atakom z internetu oraz czy dane w wewnętrznej sieci są dobrze zabezpieczone, należy wykonać test bezpieczeństwa IT. W tym celu trzeba zatrudnić zewnętrzną firmę, świadczącą takie usługi. Audyt bezpieczeństwa sieci bazuje na kompleksowym sprawdzeniu sieci informatycznej i określeniu słabych punktów, które mogą stać się furtką dla hakerów. Specjaliści sprawdzają serwery, pojedyncze stacje robocze i routery, wykonując kontrolowaną ofensywę z zewnątrz i od środka firmowej sieci. Muszą sklasyfikować poziom bezpieczeństwa, tzn. czas, jaki konieczny jest na złamanie haseł i przejście przez firewall. Zwykle po audycie składany jest precyzyjny raport, który należy przekazać firmowemu administratorowi sieci, by załatał dziury w systemie.
Wprowadził: Eliza Misiecka
20-11-04 07:20:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.