Po co nam audyt finansowy?

Jeśli prowadzimy własną firmę z pewnością nieobce jest nam pojęcie audytu finansowego. Wiele ludzi odczuwa niepokój na samą myśl o audycie i odbiera go jako kolejną trudną, obowiązkową kontrolę. Audytor jest potworem czekającym na każde potknięcie finansowe firmy tylko po to żeby móc je wykazać i nałożyć kary. To błąd. Audyt finansowy to pewien zestaw czynności i działań sprawdzających, mających pomóc w sprawdzeniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest przygotowane rzetelnie i czy nie ma istotnych rozbieżności pomiędzy stanem rzeczywistym a tym z raportu.


Świnka skarbonka
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Wszelkie formalne wymagania powiązane z audytem określa ustawa o rachunkowości. Oczywiście nie każde przedsiębiorstwo ma obowiązek przeprowadzania audytów. Powinny być dopełnione pewne warunki określone wymienioną wyżej ustawą.

Księgowość, finanse
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Analiza sprawozdań finansowych obecnie nie bywa już dla przedsiębiorców przerażającą koniecznością. Zgłaszają się do audytorów sami, gdyż jest to metoda żeby dowiedzieć się, czy dane finansowe są zgodne ze stanem faktycznym, czy może istnieje szansa na podniesienie efektywności firmy itp.

Każdemu dyrektorowi przedsiębiorstwa powinno zależeć na tym aby wszystkie sprawozdania były zgodne z prawdą i dobrze sporządzone. To pokazuje profesjonalne podejście do biznesu. Automatycznie rośnie zaufanie do naszej marki z perspektywy klientów czy zainteresowanych partnerów w interesach. Im bardziej przejrzyste działania firmy tym prościej można zaufać danej marce.

podatki
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Gdy nasze sprawozdania finansowe są regularnie poddawane audytom mamy gwarancję, że wszystko przygotowywane jest na profesjonalnym poziomie. Co więcej - nawet jeżeli popełnimy jakikolwiek błąd, będzie on natychmiast wyłapany i skorygowany, więc na pewno uchronimy się przed poważniejszymi kłopotami, które mogłyby zostać spowodowane takim drobnym uchybieniem.

Nie miejmy oporów, by się udawać do biegłych rewidentów z prośbą o kontrolę. Pamiętajmy, że nie działają dlatego, żeby nas pognębić, ale po to żeby pomóc nam przygotowywać rzetelne sprawozdania. Z pewnością po pierwszym audycie przekonamy się, że to nic strasznego i regularnie będziemy w przedsiębiorstwie prowadzić badanie rodzaje badan marketingowych raportów finansowych.


Sprawdź praktyczną propozycję na przykład:
Outsourcing księgowości w Warszawie.
Podpatrzone na: http://www.fss-finanse.pl
20-05-16 07:14:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.