Outsourcing IT – z czym to się je? Jak obniżyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa?

Za outsourcing uznajemy nowoczesny model zarządzania firmą przekazujący w zarządzanie partnerowi zewnętrznemu zadania, które w sposób bezpośredni nie wiążą się z główną działalnością firmy. Outsourcing IT jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem stosowanym przez firmy, które chcą, aby procesy informatyczne w ich firmach przebiegały efektywnie, bez utrzymywania u siebie sztabu informatyków.

Takie rozwiązanie jest coraz powszechniejsze również dlatego, że zazwyczaj przyczynia się do obniżki kosztów w przedsiębiorstwie. W ramach outsourcingu IT możemy wyodrębnić kilka podstawowych obszarów. Są to między innymi: hosting, a także inne usługi wykorzystujące data center, administracja systemami IT, help desk IT, usługi z zakresu tworzenia systemu kopii zapasowych oraz replikacji systemów informatycznych.

Aby mieć pewność, że tajne dane w przedsiębiorstwie są właściwie chronione, sprzęt jest eksploatowany efektywnie, a wszystkie aplikacje, wykorzystywane w firmie, mają wymagane licencje, przeprowadzamy audyt informatyczny. Może on dotyczyć pojedynczej stacji lub całego pracującego w przedsiębiorstwie sprzętu IT. Audyty IT powinno się przeprowadzać w ustalonej częstotliwości, aby mieć pewność, że firma pod względem informatycznym funkcjonuje właściwie, w przeciwnym razie grożą nam poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe. Zwykle audyt przeprowadza u nas firma która świadczy u nas usługi outsourcingowe, jeśli z takową współpracujemy, jeśli nie, możemy skorzystac z usług dowolnej firmy prowadzącej consulting IT.
WD SmartWare 1.3
Wprowadził: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR

Analiza , która przeprowadzają firmy konsultingowe może zaowocowac powstaniem wielu ciekawych rozwiązań, które często są projektowane na platformie sharepoint. Do najczęstszych przykładów tego typu rozwiązań zalicza się: projektowanie i wdrażanie intranetu, stworzenie nowego, sprawniejszego obiegu faktur, czy obiegu dokumentów w ogóle, obiegu delegacji i wniosków urlopowych, opracowanie systemu kancelaryjnego oraz projektowanie innych specjalistycznych aplikacji. Dzięki temu można wpłynąć na poprawną wymianę informacji, efektywnie zarządzać dokumentami i tworzyć potrzebne raporty przyspieszające proces decyzyjny. audyt (świetna strona)
18-07-12 10:38:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.