Jak należy odstawić palenie?

Jest dużo rzeczy, od których możemy się uzależnić. Jest to oglądanie telewizora, granie na komputerze, czy robienie zakupów. Niestety, czasami wpadamy w sidła nałogu, który wyniszcza nasze ciało oraz może doprowadzić do naszej śmierci. Jednym z nich jest palenie papierosów.

e-papieros
Wprowadził: Justin Matthew
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W jakim celu palimy papierosy, skoro domyślamy się, czym to się może dla nas zakończyć? Choć zakazujemy naszym pociechom palić, nierzadko po jakimś czasie dowiadujemy się, że kurzyły już dawno za naszymi plecami. Jest to bez wątpienia dla nas wielki szok i na początku nie jesteśmy w stanie w to uwierzyć, lecz z drugiej strony, skoro one patrzą na to, co my robimy, pragną nas podświadomie naśladować. Zapalenie papierosa jest swoistym przejściem w dorosłe życie. Jeśli opiekun nie potrafił zaszczepić dziecku konkretnych wartości, to palenie stanie się dla młodego człowieka też pomysłem na zdobycie pośród towarzyszy szacunku.

Potem palenie ciągnie się za nami przez lata. A przy okazji szkodzi na nasz organizm. Niszczymy nasze płuca i zwiększamy tym samym ryzyko nowotworu. Mamy kiepską kondycję. Palacze ledwo wspinają się po schodach, nie wspominając już o uprawianiu sportu. Do tego trzeba dodać żółte zęby oraz brzydki oddech.

W wolnej chwili

Dobrej klasy sprzęt sportowy

Wprowadził: Sport-shop.p
Aktualnie coraz więcej osób chce żyć zdrowo. Z tego powodu zaczynają przywiązywać większą wagę do tego, co spożywają. W pierwszej kolejności jednak należy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z codziennego życia wszelkie szkodliwe substancje, jak na przykład tytoń lub kawa. Wskazane jest przyswajanie wielu warzyw i owoców, gdyż zawierają dużą ilość substancji odżywczych wpływających korzystnie na zdrowie.


Dlatego próbujemy pożegnać się z tym okropnym nałogiem. Wiemy również doskonale, że papierosy pochłaniają bardzo dużo pieniędzy. Jeśli policzymy, ile przeznaczamy w ciągu roku na papierosy, wyjdzie nam pokaźna suma, którą możemy spożytkować na coś innego. W walce z tym nałogiem bardzo pomocne okazuje się papieros elektroniczny, do nabycia np. na epapierosy.


Ten wynalazek ostatnich lat pozwala nałogowcom w łagodny sposób odejść od nałogu. Często bowiem wypalamy papierosa w nerwowych momentach i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Jedynie to może nas uspokoić. Tabletki, czy plasterki nam wtedy nie pomagają. Natomiast papierosy elektroniczne robią wrażenie, że palimy, chociaż w tych urządzeniach nie dochodzi do spalania. Następuje podgrzanie specjalistycznego płynu i w efekcie inhalujemy się oparami, które wtedy się ulatniają. Jest to również bardziej praktyczne rozwiązanie, niż zwykłe papierosy, gdyż ten e-liquid wymieniamy co jakiś czas.
Wprowadził: Henryk Chorążewski
19-02-03 07:18:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.