Odlewy kokilowe, obróbka cieplna i stopy aluminium

tuleje
Podpatrzone na: alwro.com.pl
Dzięki różnym drogom odlewania metali możliwa jest większa gładkość powierzchni otrzymanych tą metodą metali. łatwe, jakże często uskuteczniane odlewy metali umożliwiają one prędki wzrost funkcjonalności danej odlewni oraz efektywniejszą pracę. Różniącą się niewiele drogą otrzymywania metali są odlewy kokilowe, za pomocą których można pozyskać przede wszystkim metale i stopy nieżelazne, przede wszystkim cynk, miedź lub aluminium. Używane urządzenia odlewnicze mogą mieć gorącą albo zimną komorę, zależnie od metalu.

Właściwości metali a obróbka cieplna

Zróżnicowanie cech rozmaitych metali i stopów metali zatrzymuje czynność taką jak obróbka cieplna w podobnej temperaturze. Popularną metodą pozyskiwania metali jest właśnie obróbka cieplna, po której tworzywo staje się bardziej plastyczne oraz możliwe jest przeprowadzenie tzw. prasowania lub walcowania. W procesie takim jak obróbka cieplna ważne jest często podgrzewanie nie tylko metali, lecz także stosowanych narzędzi. Celem jest unikanie różnych zniekształceń i luk w stopach. Połączenia rozmaitych metali, np. siluminy czynią możliwym proces taki jak obróbka cieplna podczas utwardzania dyspersyjnego. Innego rodzaju obróbka cieplna opiera się na przesycaniu i starzeniu.
obróbka cieplna
Podpatrzone na: alwro.com.pl
Przydatne w wielu branżach stopy aluminium

Produkty pozyskiwane dzięki metodzie takiej jak odlewy – stopy aluminium – wykorzystywane są w rozmaitych branżach w produkcji i usługach. Jeśli chodzi o cechy oraz jakość przy odlewaniu metali stopy aluminium, w szczególności stop zawierający 11-13 procent Si, mogą być odpowiednie dla bardziej skomplikowanych części rozmaitych maszyn i silników.

Czy posiadasz wątpliwości odnośnie do opisywanej tematyki? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (http://www.sarens.pl/projekty/transport-reaktorow-petlowych-700-ton-w-gdansku/) na to zagadnienie - na pewno będą one niesamowicie ciekawe.

Tego rodzaju stopy aluminium, jak np. wymieniony stop silumin, mogą być zastosowane do przedmiotów bardziej narażonych na zniszczenia, gdyż cechuje je niezwykła wytrzymałość. Odlewy kokilowe jako sposób pozyskiwania metali

W wolnej chwili

Własny magazyn – czy to opłacalna inwestycja?

magazyn
Wprowadził: inplusPR
Podpatrzone na: www.inplusPR.pl
Projektujesz postawienie własnej powierzchni magazynowej? Dobry wybór, bo taki biznes zawsze znajdzie kontrahentów. Z każdym rokiem przecież wzrasta produkcja rozmaitych dóbr, a te dobra muszą być gdzieś przechowywane. Jeśli naprawdę masz w planach konstrukcje takiego miejsca, przejrzyj ten oto przewodnik, który z pewnością wesprze cię w preparacjach do zrealizowania inwestycji.


Niezwykle ciekawą metodą odlewania metali jest stosowanie trwałej formy – tzw. kokili. Mająca tu swoje pochodzenie nazwa odlewy kokilowe to nic innego jak metoda odlewania opierająca się na wprowadzaniu do formy stopionego metalu, najczęściej pod ciśnieniem. Jeśli chodzi o cechy otrzymywanych metali, jakie zostają zatrzymane stosując odlewy kokilowe, są one z pewnością lepszej jakości w porównaniu choćby do form piaskowych. Dzięki drodze takiej jak odlewy kokilowe możliwa jest większa precyzja określenia konkretnego odlewu i dostrzegalnie gładsza powierzchnia. odlewy (www.alwro.com.pl)
Podpatrzone na: Alwro S. A.
20-04-10 07:13:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.