Który wymiar opon jest właściwy do samochodów osobowych

Kierowcy muszą wiedzieć, jaki wymiar opon jest wskazany do ich pojazdu. Opony 215 65 16 trzeba dobierać odpowiednio, albowiem od tego zależy bezpieczeństwo nie tylko kierowcy jak i pasażerów, których przewozi, ale też pozostałych osób.
Każdy kierowca może bez jakichkolwiek problemów zobaczyć, jakie opony 195 50 r15 (przykłady takich opon) najlepiej odpowiadają do konkretnych modeli samochodu. By dopasować prawidłowy model opon należy przyjrzeć się oponom, które obecnie znajdują się w naszym pojeździe. Na ich boku są umieszczone odpowiednie oznaczenia. Pewne jest, że wymiar jest dopasowany w sposób właściwy, gdy pojazd kupujemy w firmowym salonie samochodowym. Jeżeli samochód jest używany trzeba postępować według paru praktycznych wskazówek. Prawidłowy wymiar opon jest najczęściej zapisywany w książeczce pojazdu.
droga
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Na ogół informacja tego rodzaju jest zamieszczane w rozdziale, który jest dedykowany specyfikacji technicznej auta. W niektórych sytuacjach właściwym wyjściem jest sprawdzenie oznaczeń, które znajdują się na klapie od wlewu paliwa.

To niewątpliwie bardzo ważna kwestia, zatem jeżeli chcesz ją przeanalizować bardziej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w treści (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/volvo).

W autach czasem tego rodzaju dane (ważny link) można wyszukać również na progu drzwi od strony kierowcy.

W wolnej chwili

Jak wynająć autokar

Wprowadził: Materiały prasowe
Wynajem autokaru jest nieodzowny wtedy, gdy trzeba przewieźć sporą grupę ludzi w konkretne miejsce. Może to więc być np. wycieczka szkolna bądź peregrynacja do sanktuarium. Jeśli obmyślasz wynajęcie takiego pojazdu na pewien czas, w tym tekście dajemy dla ciebie praktyczne porady.


Opony 195 65 r15 (tutaj przykłady) możemy sprawdzić jeszcze w jeden bardzo łatwy sposób. Jeśli nie mamy żadnych dokumentów technicznych auta, możemy zajrzeć na witrynę www producenta pojazdu, gdzie umieszczone są tego rodzaju informacje. Innym trafnym rozwiązaniem, które powinno być brane przez nas pod uwagę jest udanie się do serwisu wulkanizacyjnego. Uzyskanie porady doświadczonych fachowców pozwoli nam dobrać opony, które dobrze nam posłużą. Instalacja odpowiednich opon w naszym aucie jest znamienną kwestia, którą można nawet nazwać sprawą życia oraz śmierci.

Opony odpowiadają za w pełni bezpieczną jazdę i duże osiągi. Konkretny rozmiar opon jest rekomendowany przez samego producenta danego auta. Dane o wymiarach opon są bardzo często poszukiwane w sezonie zimowo-wiosennym, kiedy to trzeba je wymieniać. Dziś zakłady wulkanizacyjne przeżywają prawdziwe oblężenie. Podobnie zresztą sklepy z oponami.
19-07-05 07:04:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.