Dla zdrowia - zabawa z psem!

Dla osób wykonujących pracę przy biurku polecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Większości osób jednak niełatwo jest zmusić się do ćwiczenia co dzień. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zmusza do wychodzenia z domu minimum trzy razy dziennie, na przynajmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każdy moment ruchu na dworze przyczynia się do poprawienia kondycji.


Pies
Podpatrzone na: http://pixabay.com
Ćwicz rano!

Tak naprawdę doskonałym wyjściem jest codzienna gimnastyka z rana. Te kilka chwil aktywności fizycznej pozwala dobrze zacząć dzień. Może to być marszobiegi. Już pół godziny niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energetyczny. Bardzo dobrze sprawdza się też pływanie. W szczególności w czasie letnich miesięcy, kiedy jest ciepło i świeci słońce, poranne wyjście na basen - (paski basenowe) może poprawić nastrój.

Z psem w parku

Naturalnie jeśli posiadamy psa, warto zrobić z tego użytek. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Warto zainteresować się choćby frisbee dla psa. To dyscyplina sportowa polegająca na rzucaniu dyskiem, który w locie łapie nasz pies. Poza tym, że jest to wspaniała zabawa, to możemy również startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Oczywiście jest bardzo dużo odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba oddawać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem
Podpatrzone na: http://pixabay.com
Taka zabawa z psem wymaga treningu, opracowania swojej doskonałej techniki rzutów, wyszkolenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i wcale nie musimy natychmiast chcieć brać udziału w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wytarty frazes, to znana prawda. Należy uprawiać sport, aktywnie odpoczywać, pamiętać o gimnastyce, aby przez wiele lat zachować doskonałą formę. A jeśli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie - zawsze możemy wziąć ze schroniska psa, który będzie świetnym motywatorem do aktywności fizycznej. Energiczny zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk - kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.
19-04-16 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.