Kiedy zacząć planować ślub?

Ślub i wesele muszą z całą pewnością sprawić przyjemność. Oczywiście przygotowania są tak stresujące, że przysłaniają tę optymistyczną i najważniejszą stronę. Jak bezstresowo przetrwać przygotowania weselne?

obrączka - wesele
Najlepsza sytuacja to taka, gdy da się rozpocząć ślubne przygotowania w dużo wcześniej. Rok to dobry czas, ale w w krótkim czasie również można sobie poradzić. Warto rozpocząć od przygotowania spisu zadań i odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Czy organizować duże wesele?

To ważna decyzja. Zwykle najlepszym sposobem jest rodzinny obiad dla gości i wylot do ciepłych krajów w podróż poślubną. Nasza tradycja jednak jest związana z głośnym przyjęciem weselnym, ale niekoniecznie na 200 osób. Trzeba przygotować zarys listy gości, przemyśleć, czy impreza (może zainteresuje cię bolid formuły F1 - wynajem) będzie głównie rodzinna, czy może młodych ludzi? Takie ustalenia pozwolą określić wstępne wydatki i zorientować się, jak dużej potrzeba sali.

Kiedy zabrać się za organizację?

Lepiej nie zwlekać z rezerwacją sali i kościoła. Przy ślubie cywilnym nie da się rezerwacji terminu z dużym wyprzedzeniem, jednak różnie bywa i jest zależne od wymagań USC w danym mieście – obowiązkowo trzeba zapoznać się z zasadami. Sale najczęściej trzeba rezerwować dwa lata wcześniej, jednak kontrolując wolne terminy, można spodziewać się, że inny termin się zwolni.

ślub
Wprowadził: TLC
Podpatrzone na: TLC
Gdy już zaklepiemy datę ślubu, spokojnie można rozpocząć poszukiwania kreacji. Gdy szyjemy na wymiar, to zajmie więcej czasu. Można pamiętać, że dobre krawcowe mogą mieć terminarz zarezerwowany na miesiące. Ważne szczegóły

Najważniejsze jest robienie wszystkiego z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie możemy zostawić na ostatnią chwilę – bezpiecznie przygotować je na długo przed planowaną wysyłką. Tak samo należy działać, jeśli narzeczonym marzy się perfekcyjna fotografia ślubna w Łodzi, wtedy znanych fotografów rezerwuje się około rok wcześniej.

Koniecznie należy wybrać pomiędzy DJ’em a zespołem muzycznym.

Będzie nam miło, jeśli zarezerwował kilka bezcennych minut i przejrzał kolejny artykuł na ten temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy fakt.

Pomimo to, że u nas na weselu muzyka jest zwykle na żywo, przyjęcia dla młodzieży świetnie działają w towarzystwie dobrego DJ’a.


W wolnej chwili

Jak wybrać najlepszy sprzęt turystyczny na biwak?

Wycieczki, góry
Wprowadził: sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Podróże w nieznane, to od wielu lat bardzo powszechna forma spędzania wolnego czasu. Turyści wybierający podobny sposób urlopowania, to najczęściej pasjonaci, którzy za żadne skarby nie wymieniliby swojego namiotu na najbardziej wyszukany hotel. Wypoczynek pod namiotem ma swój swoisty urok, należy jednak pamiętać, że odpowiedni sprzęt turystyczny a także bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej wycieczki.
Podpatrzone na: kamila-kedziora.com
Wprowadził: S.S.
20-03-05 07:12:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.