Mechanizmy pneumatyczne - zastosowanie w przemyśle

http://www.arapneumatik.pl/
Podpatrzone na: http://www.arapneumatik.pl/
W celu podniesienia efektywności i automatyzacji przemysłu wykorzystuje się różnorodne rozwiązania Należy do nich między innymi pneumatyka. Urządzenia pneumatyczne funkcjonują przy użyciu sprężonego powietrza. Powietrze takie nierzadko posiada zwiększone ciśnienie. Wskutek działania przyrządu zostaje ono zamienione na energię mechaniczną, która posłuży do napędzania agregatów i innych urządzeń. Jednym z głównych producentów jest międzynarodowa korporacja Parker. Pneumatyka Parker jest marką, która na stałe zadomowiła się w kraju i zyskała zaufanie użytkowników. Obrazują to także rezultaty wyszukiwania w Internecie poprzez wyrażenia związane z pneumatyką.

Narzędzia pneumatyczne – siłowniki obrotowe i prowadnice


arapneumatik, siłowniki
Istnieje wiele firm zajmujących się wytwarzaniem maszyn i narzędzi pneumatycznych. Są to także rodzime firmy. Produkują oni na przykład takie przyrządy jak siłowniki obrotowe czy prowadnice. Siłownik obrotowy (zobacz tu), zwany także wahadłowym, może być używany do różnych celów. Jednym z nich jest zwijanie rolet, markiz i innych. Narzędzie to wykonane jest najczęściej z aluminium. Siłowniki obrotowe odznaczają się szeroką skalą ciśnień, zależnie od przeznaczenia. Prowadnica natomiast jest przyrządem najczęściej o charakterze szyny, wykorzystywanym do wyrównywania toru ruchu danej części. Prowadnice znajdują zastosowanie w użytkowaniu pił i pilarek spalinowych, a także do drzwi czy szuflad. Pośród rodzajów wyróżnić można prowadnice kulkowe, rolkowe i inne.

Inne narzędzia

Do mechanizmów pneumatycznych zaliczyć można również pompy próżniowe. Wykorzystywane są do usuwania (wysysania) gazów z danego pomieszczenia. Skutkiem ich funkcjonowania jest więc wytworzenie się podciśnienia. Dostępnych jest kilka rodzajów pomp, w zależności od metody i skutków ich działania. Stosuje się je w wielu gałęziach produkcji przemysłowej. Na przykład w przemyśle spożywczym służyć mogą do próżniowego pakowania produktów żywnościowych, co znacznie wydłuża jej termin przydatności do spożycia. Urządzenia wykorzystujące do pracy sprężone powietrze często łączy się w większe instalacje. Przydatne do tego celu są różnego typu złączki (napisał o tym). Części te te mogą mieć różnorodne kształty, mogą być również zbudowane z różnych materiałów, takich jak plastik, stal i inne stopy metali. pneumatyka - polecana strona - narzędzie (zobacz pilana)
18-07-12 10:38:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.