Jak wybrać porządne buty?

Jeżeli naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który da nam wygodę i bezpieczeństwo w trakcie wyjazdów. Każdy sprawdzony sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, ponieważ wybierają się w góry bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Piękne góry
Bo jak inaczej określić chodzenie w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie trzymają kostki i nie mają w ogóle przyczepności na mokrym podłożu. Albo, co zazwyczaj zauważamy w wydaniu damskim, w sandałkach.

Pasjonuje Cię taki nieszablonowy wpis? Jeżeli tak, ponadto zerknij koniecznie (https://implantis.com.pl/chirurgia-stomatologiczna/) na tekst, który jest opublikowany tu - on też da Ci do myślenia!

Wystarczy w takiej sytuacji jeden mokry kamień i wypadek gwarantowany. W najlepszym razie skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszym razie runięcie w przepaść. A jak nazwać kogoś kto wybiera się w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie mając pojęcia jak przebiega i którędy wrócić? Albo osoby, które udają się na spacer do jaskini bez światła, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam przeciskać na leżąco przez część szlaku i trzymać łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią czytać oznaczeń szlaku? To nie są wymyślone historie i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Gdy twoją pasją są góry przygotuj się do wyprawy porządnie.

Warto mieć jeden solidny sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i fachowcy, którzy pomogą dobrać najlepiej ekwipunek. Dobrze jest najpierw odwiedzić kilka miejsc, można też poczytać opinie w Internecie. Nie jest trudno trafić na te strony, wystarczy jedynie fraza "dobre buty na ściankę 2012" wpisane w wyszukiwarkę. Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrzyć, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyjściu w góry. Poniżej podstawowa lista górskiego podróżnika!

W wolnej chwili

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Zdjęcie tatr
Podpatrzone na: astrojawil.pl
Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.


Pierwsza rzecz – buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej klasy. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które wkładamy na co dzień, po długich wędrówkach nogi zwykle puchną, a obuwie nie powinno nawet w takich sytuacjach uciskać. Naturalnie buty nie mogą być zbyt luźne, gdyż wtedy mamy pewne skręcenie kostki na pierwszym lepszym kamieniu. Miejmy na uwadze, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po śniegu. Jeśli planujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. jeżeli planujemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do tego celu się nie nadają.

Jeśli planujemy się wspinać nie zapomnijmy o obuwiu do tego celu.

Kiedy zainteresował Cię przedstawiany artykuł, to nie wahaj się tylko odkryj www, a odnajdziesz tutaj pokrewne, fascynujące informacje na ten temat.

Tak po prawdzie, jeśli kupiliśmy wcześniej buty do wspinaczki nie musimy nabywać nowej pary. jeżeli te, które mamy są sprawdzone i idealnie czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin także w skałach. Naturalnie, nikt nam nie broni sprawić sobie drugą parę. Może się okazać, że do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz odwrotnie, bardziej miękkie. To wszystko jest zależne od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Kiedy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło "dobre buty na ściankę 2012" na pewno znajdziemy najnowsze propozycje.
Podpatrzone na: buty-turystyczne.pl
Wprowadził: Katarzyna Król
19-02-01 07:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.