Dlaczego lubimy egzotyczne rejony?

Czas urlopowy nadchodzi dużymi krokami. Na wytęsknione wakacje oczekujemy cały rok. To nasza zasłużona nagroda za sumienną pracę. Marzymy o wspaniałych godzinach na słonecznej plaży, w pobliżu dorodnych palm. Już od miesięcy oglądamy foldery biur podróży i wybieramy nasze wczasy marzeń. Tak się zwykle dzieje, że są to egzotyczne wycieczki. Co nas tak bardzo pociąga w takich dalekich krainach? Czemu większość Polaków pragnęłoby przeżyć wakacje w Indiach, Maroku, czy Tajlandii?

indie, egzotyczne
Podpatrzone na: http://www.eccotravel.eu/
Tajemnicze kraje to obietnica niesamowitej przygody. Choć obejrzeliśmy całe mnóstwo filmów, lub też przejrzeliśmy stosy poradników na ten temat, to ciągle jeszcze wycieczka do Indii to duże ryzyko. I właśnie niedobór adrenaliny popycha nas w te rejony świata. Różnica kulturowa między Europą, a kontynentem azjatyckim jest wielka. Można rzec, iż jest między nami prawdziwa przepaść. Opowiadają nam o tym, osoby, które podróżowały jakiś czas w tych państwach. Zanim wybierzemy się więc na taką wyprawę, należy jednak odkryć, co nam wolno, a co jest zabronione, tak byśmy uniknęli przykrych sytuacji już na miejscu.

Jeszcze jednym czynnikiem, dla którego jeździmy na podobne wyprawy jest orientalna kuchnia. Charakteryzuje się ona ogromną dawką przypraw. Jest bardzo bogata w różnego rodzaju składniki, a dania bardzo różnią się od tych, jakie serwujemy sobie we własnych rodzinach. Warto w czasie wyjazdu skusić się i skosztować tutejsze smakołyki. Może się zdarzyć, iż nagle rozmiłujemy się w kuchni indyjskiej lub wietnamskiej.

W wolnej chwili

Gdzie latamy na wakacje w super cenie?

Morze
Wprowadził: Justin De La Ornellas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W okresie letnim każde biuro podróży oferuje wczasy last minute. To świetna oferta - pozwala zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a w bonusie ta nutka niepewności - bo przecież może się wydarzyć tak, że doskonała dla nas oferta pojawi się w przeciągu jednego wieczoru, a za parę godzin będziemy wyjeżdżać na wczasy.


Czasami nie pamiętamy, zapatrzeni w swoje europejskie korzenie, jak bogatą i starożytną kulturę chwalą się tamtejsze państwa.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://maraton.wosir.org/cennik/) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Wybierając się na wycieczkę do Indii, możemy być spokojni, że spotkamy na swojej drodze mnóstwo przepięknych zabytków, a także usłyszymy niesamowite legendy. Wielkie wrażenie na podróżnych z całego świata sprawiają ceremoniały religijne w Indiach. Niechaj nie zdziwi nas krocząca po ulicy krowa albo włażące nam na głowę małpki. W tym kraju każde zwierzę jest święte.
19-02-07 07:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.