Miejsca wakacyjne Włoch

Planujemy dalekie podróże, i komu się dziwić, że na tydzień czy dwa chce wyskoczyć z Polski gdzieś poza jej granice? I choć mamy w swoim kraju tak wiele świadectw wspaniałej historii, żądza oglądania rzeczy, których jeszcze nie widzieliśmy pcha w stronę innych krajów. Pragniemy zobaczyć na przykład Włochy atrakcje turystyczne Włoch, te słynne winnice i wspaniałe widoki w Rzymie. Pragniemy zetknąć się z odmienną kulturą i mentalnością, nacieszyć oczy widokiem Koloseum i Pompejami. Przyciąga Rzym atrakcje turystyczne tego miasta kryją historię i kulturę znacznie inną, niż nasza, znacznie głębszą i ciekawszą. Jeździmy do Wenecji, Neapolu, Watykanu, poznawać te miejsca oglądane przez miliardy oczu.

Włochy atrakcje turystyczne
Wprowadził: pink fish13
Czy to dla historii, nowych obiektów architektonicznych i tych najsłynniejszych miejsc opuszczamy granice kraju? Raczej nie, choć może to nie do końca obiektywna opinia. Raczej szukamy za granicami wytchnienia od tego, co otacza nas na co dzień w kraju. Szukamy czegoś zupełnie innego niż zaznajemy u nas, choć warunki życia i elementy kulturowe w Polsce są diametralnie różne w zależności od regionu. To, czego oczekujemy, to całkowita odskocznia od naszego szarego świata i możliwość powspominania, gdy już wrócimy z powrotem.

W wolnej chwili

Białe czy czerwone – które wino wybrać?

Wprowadził: hlkljgk
Nie trzeba być pasjonatem wina, żeby umieć wymienić takie nazwy jak Chianti, Marsala czy Bardolino. Te wina włoskie to jedne z najbardziej popularnych i lubianych trunków na świecie. Nic w tym nadzwyczajnego. Włochy należą do najstarszych rejonów, zajmujących się hodowlą winogron.


Polska to fascynujące miejsce. Zachwycające i ciekawe, zmienne, kolorowe, z historią i niezbadanej, starej kultury z pogranicza nacji słowiańskich i germańskich. Aż można się pogubić. Jednak towarzyszy tym zaletom jakaś doza dociekań, czy ta polska zmienność pozwoli przeżyć jeszcze jeden rok – upały często gorsze niż w w Afryce, ludzie ledwo przelewający się w powietrzu lepkim jak zupa, aby po tylko trzech, czasem czterech miesiącach sypnąć porcję mrozu i śniegu z całkowitym dobrodziejstwem inwentarza: zaspami, chorobami, katarem i korkami. W dodatku z tej wspaniałej kultury, przynajmniej ci, co mogą pozwolić sobie na trochę podróży, poznaliśmy większość, która jest promowana wśród podróżujących: znamy Wawel, znamy warszawskie Stare Miasto i Długi Targ w Gdańsku. Wszystko to przedstawia tak dobrze znany od najmłodszych lat dorobek, że ciężko ciągle patrzeć nań z zaciekawieniem. Szukamy nowych wrażeń, nowej porcji wiedzy i atrakcji, by wyrwać się z tej polskiej smutnej, niestałej i niełatwej rzeczywistości.

Planujemy dalekie podróże, i komu się dziwić, że na tydzień czy na dwa tygodnie pragnie wyskoczyć z Polski gdzieś poza granice? I choć mamy w swoim kraju tak wiele przekazów wspaniałej historii, żądza oglądania krain, jakich jeszcze nie widzieliśmy, ciągnie w stronę innych państw. Chcielibyśmy obejrzeć przykładowo Włochy atrakcje turystyczne Włoch, te rozległe winnice i fantastyczne widoki w Rzymie. Chcemy spotkać się z inną kulturą i mentalnością, nakarmić oczy widokiem Koloseum i Pompejami. Przyciąga Florencja atrakcje turystyczne tego miejsca chowają historię i kulturę całkowicie odmienną od naszej, dużo głębszą i bardziej interesującą. Podróżujemy do Wenecji, Neapolu, Watykanu, dostrzec te miejsca dostrzegane przez miliardy oczu.

Czy to dla historii, innych zabytków i tych najsłynniejszych miejsc opuszczamy granice Polski? Raczej nie, choć możliwe, że to nie całkiem obiektywna ocena. Wydaje się, że szukamy za granicą odpoczynku od wszystkiego, co otacza nas na co dzień w Polsce. Szukamy czegoś totalnie odmiennego niż zaznajemy u nas, choć aspekty życia i elementy kultury w Polsce są całkowicie odmienne w zależności od województwa. To, czego szukamy, to całkowita odskocznia od naszego szarego-kolorowego świata i możliwość powspominania, gdy już dotrzemy z powrotem.
Podpatrzone na:
21-03-07 07:25:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.