Wycieczka po południowych zakątkach Polski

Wszyscy zachwycamy się Rygą, marzymy o Barcelonie, a nie mamy pojęcia, co kryje się w Polsce. W dodatku bierzemy pod uwagę, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po naszym kraju wymaga opracowania szczegółów, więc początek należy uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyprawy. Jeżeli jest to na przykład Wrocław, spróbujmy wybrać się na wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Srebrna Góra

Zamiast podróżować typowymi szlakami i tracić widoki, wybierając autostradę, warto zaplanować trasę do Krakowa zupełnie niecodziennie i trochę okrężnie. To najlepszy pomysł, by zobaczyć nieznane miejsca. Z Wrocławia można więc wybrać się prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej zaplanować swoją wycieczkę jak najwcześniej, by spędzić więcej czasu w pięknej twierdzy.

Mamy zamiar namówić Cię do przejrzenia naszego rzetelnego wpisu. Kliknij w link tu... i przeloguj się do następnej strony.

To jeden z piękniejszych militarnych obiektów, zachowany w świetnym stanie. Twierdza z XVIII w.

Masz chęć zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Przejrzyj więcej porad tutaj (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Seszele) - one na pewno mogą rzucić nowe światło na omawiany problem.

strzegła wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Fortyfikację dobrze zwiedzać kilka godzin – zarezerwujmy na to trochę czasu.
noclegi koło Wrocławia
Wprowadził: Pałac Brzezina
Podpatrzone na: http://www.palacbrzezina.pl/
Bielsko-Biała Większość zna to miasto, jednak niewielu je odwiedziło. Po aktywnym dniu w Srebrnej Górze, dobrze odpocząć, rezerwując hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które przyciąga cenami turystów. To świetni przystanek, aby spokojnie pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a także Beskidy. Trzeba tylko nabyć mapę i pójść przed siebie.


W wolnej chwili

Gdzie naprawić samochód?

autostrada
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
W obecnych czasach własny wóz nie jest wielkim luksusem. Przy umiarkowanych zarobkach możemy już pozwolić sobie na nabycie całkiem niezłego, używanego auta. Gdy już postanowimy mieć własne cztery kółka, trzeba dowiedzieć się, gdzie, w sytuacji jakichkolwiek usterek, da się go naprawić. Znane marki jak na przykład skoda serwis mają w każdym mieście, a bywa, że więcej niż jeden.

Przystanek w Wadowicach

Jeśli się nie spieszymy, trasę do Krakowa zawsze można przerwać i pozwiedzać Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są dużo tańsze, więc przy okazji można zaoszczędzi. Oprócz tego, że to miasto każdemu kojarzy się z Papieżem i kremówkami, to naprawdę przytulne miasto, o architekturze charakterystycznej dla tej części kraju. Powinno być szczególną ciekawostką dla tych, którzy wychowali się na zachodzie lub północy kraju. Kraków natomiast najlepszy jest jesienią i wiosną, gdy maleje liczba turystów, a pora roku zachęca do spacerów. Najlepiej tak ułożyć wyjazd, żeby móc spokojnie chodzić po mieście, bez biegu i „zaliczania” tylko znanych punktów turystycznych.

Źródło
Podpatrzone na: http://www.palacbrzezina.pl/
19-02-27 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.