W jakim celu robi się o audyt

Burzliwy czas kryzysu gospodarczego może zatopić wiele z pozoru dobrze prosperujących firm. Najważniejsze jest rzecz jasna prozaiczne szczęście, jednak nie należy zapominać też o bezbłędności prowadzenia interesów. Czasem przeoczenia w prowadzeniu finansów mogą uczynić, że firma wpada w kłopoty na rynku.
Szara strefa
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Bywa, że rachunki nie są zarządzane mądrze –istnieje zbyt wiele wydatków, z których można zrezygnować. Właściwym ratunkiem jest przyjęcie sprawnych księgowych. Niestety, bywa że nawet najzdolniejsi fachowcy zawodzą i nie zdołają dostrzec szans na polepszenie rezultatów finansowych. Co robić w takiej sytuacji? Można samodzielnie (jeśli jesteś szefem przedsiębiorstwa) prowadzić systematycznie kontrolę. Taki samodzielny audyt finansowy to robota dla ludzi, którzy zdobyli wystarczającą wiedzę z dziedziny prowadzenia finansów.

W wolnej chwili

Rola audytu finansowego w czasach kryzysu

Księgowość
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Do naszego kraju nieustannie zbliża się recesja. W minionych latach kryzys wypełzł z USA i potłukł mocno nasz kontynent. To trudny czas dla biznesu. Jeśli prowadzisz własny biznes, będziesz zobligowany podjąć dużo trafnych decyzji, by unicestwić widmo plajty. Idealnym wyjściem jest całkowita restrukturyzacja działalności.


Ratunkiem z tej ciężkiej sytuacji jest audyt finansowy - , który opiera się na tym, że zewnętrzne przedsiębiorstwo deleguje fachowców, którzy przeprowadzają dokładną kontrolę ksiąg.
Pieniądze
Wprowadził: hisks
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Po zrealizowaniu wnikliwych obserwacji przedstawiają praktyczny raport, w którym zaznaczają, co należy zmienić w działalności. Można mieć pewność, że audytorzy z firmy zewnętrznej dostrzegą to, czego nie widzieli twoi ludzi. Tak zazwyczaj zdarza się, że dopiero spojrzenie świeżym okiem pozwala na wyłapanie uchybień albo doradzenie, gdzie można skutecznie zracjonalizować finanse. Zobacz też Należy wiedzieć, że audyt finansowy (hiperłącze) warto zamówić nie wyłącznie wtedy, kiedy firma ma problemy. Przewidujący menager załatwia audyt finansowy (strona www) co najmniej raz na rok, by odszukać wszelkie możliwe błędy. Jest to spory wydatek, bo usługi kontrolerów do tanich się nie zaliczają, jednakże regularne analizy mogą ustrzec przed większymi stratami gospodarczymi. Audyt finansowy trzeba także zamówić, gdy przedsiębiorstwo ma w planach rewolucje, np. połączenie z inną działalnością lub wprowadzenie nowatorskich artykułów na rynek.
Więcej na Sprawdź ciekawą propozycję na:
Wyświetl większą mapę
Podpatrzone na: Fss-finanse.pl - Usługi finansowe
18-07-12 03:36:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.