Ekologiczne substancje czyszczące

W ostatnim czasie znacznie większy nacisk kładzie się na kwestie ochrony środowiska oraz ekologii. Ludzie zaczynają częściej zwracać uwagę na to, co jedzą i jakich środków używają. W kwestii odżywiania się coraz bardziej popularna staje się tak zwana zdrowa żywność, uzyskiwana sposobami naturalnymi. Coraz bardziej powszechne jest też stosowanie tradycyjnych środków do prania, do których należy krochmal. Uzyskiwany jest on z wody i skrobi roślinnej, a stosowany jest do usztywniania tkanin.


ekologia
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Wykorzystuje się go najczęściej do usztywniania pościeli i obrusów. Naturalne środki czystości wyróżniają się zawartością substancji wyłącznie naturalnych, w przeważającej ilości roślinnych. Są w większości przypadków bezpieczniejsze dla ludzkiej skóry i generalnie dla jego organizmu. Co najważniejsze jednak nie powoduje przedostawania się niebezpiecznych substancji chemicznych do środowiska naturalnego, a co za tym idzie jego degradacji - Ceneo.

Środki do prania

Do najważniejszych i najchętniej używanych środków czystości zaliczają się preparaty piorące. Używane są również (hiperłącze do strony) często w większych ilościach, niż to wymagane. Proszki do prania i płyny do zmiękczania tkanin w większości przypadków mają w składzie detergenty, związki mające negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Wprowadził: Belenda Eco Care
Do najpopularniejszych ekologicznych substancji do prania należą tak zwane ekokule piorące - . Jest to profesjonalny system połączonych związków naturalnych w formie kulek, znajdujących się w charakterystycznym pojemniku. Umożliwiają one skrócenie czasu prania, są wydajniejsze od preparatów tradycyjnych. Poprzez zminimalizowanie czasu prania umożliwiają zminimalizowanie wykorzystania wody oraz prądu. Pozostawiają także na praniu ładny zapach.

Inne środki czystości

Poza środkami do prania, takimi jak ekokule czy orzechy piorące, stosuje się również inne środki ekologiczne. Mogą to być przykładowo naturalne płyny do naczyń, które skutecznością w niczym nie ustępują tym najczęściej używanym. Oferowane są również płyny do pielęgnacji podłóg i innych powierzchni, oparte na naturalnych substancjach. Można znaleźć również ekologiczne płyny do czyszczenia łazienek i kuchni. Działają profesjonalne drogerie i sklepy, również internetowe, zajmujące się dystrybucją tego typu środków.
21-03-05 07:25:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.