Szukamy najlepszego obiektywu Sigma

Każdy miłośnik fotografii cyfrowej poszukuje uniwersalnego obiektywu do swojego aparatu. Każdy zaawansowany fotograf zdaje sobie jednak sprawę, że taki urządzenie nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Specjalistyczne urządzenia zapewniają dobrą jakość zdjęcia, nie są to jednak urządzenia wszechstronne. Teleobiektywy służą do fotografowania dalekich celów, są więc wykorzystywane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa z kolei odznacza się świetną jakością zdjęć, ale ze względu na uniemożliwienie szybkiej zmiany kadru, wykorzystuje się ją zwykle w studio fotograficznym.
Cechy a przeznaczenie

W wolnej chwili

Profesjonalne sesje zdjęciowe dla każdego

zdjęcie
Wprowadził: Agata Kwiecień
Podpatrzone na: abcslubu.pl
Coraz częściej mamy szansę po wpisaniu w wyszukiwarkę słów, na przykład "fotograf Wrocław" natrafić na oferty fachowych fotografów, lub fotografów amatorów zachęcających na sesje zdjęciowe. Oferty służą tak udokumentowaniu kluczowej w życiu sytuacji, jak również sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w tego typu sesjach zdjęciowych? Do czego będziemy mogli ich efekty użyć?


obiektyw
Wprowadził: Steve Jurvetson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Firmy produkujące lustrzanki cyfrowe oferują sporo obiektywów do swoich aparatów, każdy charakteryzujący się innymi parametrami optycznymi. Obiektywy takie można montować tylko w aparacie firmy-matki. Wyjątkiem jest firma Sigma, która oferuje swoją optykę z kształtem pasującym do wszystkich popularnych producentów. Każdy obiektyw Sigma 17-70 ma parę głównych parametrów, które stanowią o jego głównym przeznaczeniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa decyduje jak duży kąt widzenia będzie miał obiektyw. Obiektyw o wysokiej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to polecany obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju obiektywy stosowane są z tym związane – możliwa jest fotografia obiektów znajdujących się w ruchu.

Fotografia profesjonalna

Na rynku jest dostępna także optyka do profesjonalnego zastosowania – przykładowo do uzyskiwania panoram sferycznych. Rodzajem profesjonalnej fotografii, która jest znana przeciętnemu fotografowi jest makrofotografia. Opiera się ona na fotografowaniu elementów w większym zbliżeniu. Tego rodzaju rezultat trudno jest jednak osiągnąć za pomocą teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem dużego zbliżenia, a opcję wyostrzenia obrazu znajdującego się w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, jakiej teleobiektywy nie mają (LINK).
13-09-11 14:04:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.