Szukamy najlepszego obiektywu Sigma

Każdy miłośnik fotografii cyfrowej poszukuje uniwersalnego obiektywu do swojego aparatu. Każdy zaawansowany fotograf zdaje sobie jednak sprawę, że taki urządzenie nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Specjalistyczne urządzenia zapewniają dobrą jakość zdjęcia, nie są to jednak urządzenia wszechstronne. Teleobiektywy służą do fotografowania dalekich celów, są więc wykorzystywane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa z kolei odznacza się świetną jakością zdjęć, ale ze względu na uniemożliwienie szybkiej zmiany kadru, wykorzystuje się ją zwykle w studio fotograficznym.
Cechy a przeznaczenie

W wolnej chwili

Wybór lustrzanki

Czy lepiej zakupić tani, ale nie do końca sprawny aparat analogowy czy też polecany aparat cyfrowy, lustrzankę? Najlepiej zawsze przed zakupem aparatu przeprowadzić wstępną selekcje modeli - dobrze zapoznać się blisko ze sprawami technicznymi danego modelu. Aparaty bywają najróżniejsze, dlatego też pozyskanie przykładowo podstawowych informacji o ich typach może zająć wiele czasu. Należy przy zakupach kierować się rozsądkiem, niekoniecznie emocjami.


obiektyw
Wprowadził: Steve Jurvetson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Firmy produkujące lustrzanki cyfrowe oferują sporo obiektywów do swoich aparatów, każdy charakteryzujący się innymi parametrami optycznymi. Obiektywy takie można montować tylko w aparacie firmy-matki. Wyjątkiem jest firma Sigma, która oferuje swoją optykę z kształtem pasującym do wszystkich popularnych producentów. Każdy obiektyw Sigma 17-70 ma parę głównych parametrów, które stanowią o jego głównym przeznaczeniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa decyduje jak duży kąt widzenia będzie miał obiektyw. Obiektyw o wysokiej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to polecany obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju obiektywy stosowane są z tym związane – możliwa jest fotografia obiektów znajdujących się w ruchu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.