Jak urządzić ogród

Prace wykończeniowe naszego nowego domu zbliżają się ku końcowi. Bardzo często jest to okres, kiedy zastanawiamy się już, jak moglibyśmy zaprojektować ogród. marzymy, by był doskonałym miejscem do relaksu w ciepłe, letnie dni. Bierzemy wtedy po różnego rodzaju książki, katalogi i poradniki. Możemy także zaglądnąć do internetu, na stronę, gdzie są projekty domów ale nie tylko.

Projektoskop to głównie profesjonalna wyszukiwarka, gdzie można odnaleźć różnorodne projekty domów.

Znajdują się tutaj najlepsze projekty domów stworzone przez profesjonalne biura architektoniczne. Baza obejmuje między innymi projekt domu parterowego, tanie domy czy też nowoczesne domy .

Każdy, poszukujący pomysłu na swój wyśniony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie.Powstał tam nowy dział dotyczący ogrodów, który zdecydowanie uprości nam zakładanie lub doglądanie naszego osobistego, zielonego terenu.

Jest tam bardzo szczegółowo przedstawiona ogrodowa szata roślinna, która dla ułatwienia została podzielona na przyjazne kategorie - byliny, rośliny cebulowe czy np. rośliny jednoroczne. Przedstawione są charakterystyki roślin, zawierają informacje odnośnie wymogów glebowych oraz miejsc na jakich roślinka powinna rosnąć. Bardzo szeroko zostały też opisane pnącza, które mogą stać się dekoracją niejednej pergoli, altany lub trejażu.

W wolnej chwili

Konsole do gier- czy zezwolić grać dzieciom?

Jeszcze kilka lat temu dzieciaki po szkole ciskały torby pod biurko i leciały na podwórko. Do domu trzeba ich było przyprowadzać siłą. To przecież poza nim wyprawiały się najfajniejsze historie. Można było zrobić dom na drzewie lub pograć w podchody. Chłopcy godzinami kopali w piłkę, a dziewczyny bawiły się w dom. Dzieciaki wręcz błagały opiekunów o dodatkową godzinkę zabawy.


Bardzo przydatny, a zarazem ciekawy jest dział „kalendarium ogrodowe”. Możemy dowiedzieć się, jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogrodzie w miesiącach wiosennych lub jesiennych, tak aby nasz ogród wyglądał atrakcyjnie niemal przez cały rok. Bogato opisane drzewa i krzewy liściaste oraz iglaste ułatwią wybór odpowiednich gatunków, które nadadzą się na żywopłoty lub będą stanowić tło dla różnych, kolorowych rabat kwietnych.

Dobór odpowiedniej szaty roślinnej do naszego ogrodu jest bardzo ważny. Jednakże bez właściwej pielęgnacji i zabezpieczenia przed chorobami oraz robakami, nawet najlepiej zaaranżowany ogród może stać się szybko nieatrakcyjny. Powinniśmy wiedzieć jakie niebezpieczeństwa czyhają na nasze kwiaty i drzewa ze strony szkodników oraz chorób. Obfite wieści na ten temat znajdziemy w dziale „Ochrona roślin”. Po przeczytaniu takiej książki będziemy wiedzieć jakie są choroby powojników lub co to jest parch jabłoni czy szarka śliw. Przeczytamy także w jaki sposób możemy pozbyć się ślimaki oraz pędraki. Także osoby mające na celu utworzenie sadu znajdą coś dla siebie. Szeroko przedstawione drzewa owocowe wzbogacą nasze informacje na temat uprawy i pielęgnacji tego rodzaju roślin. Dobrze doglądane rośliny owocowe na pewno dadzą smaczne owoce.

Nawet jeżeli jesteśmy w posiadaniu na ostatnim piętrze w w bloku, mamy możliwość stworzenia fragmentu tylko naszej zieleni. Ogród na dachu to coraz bardziej popularne i cenione rozwiązanie dla osób żyjących w centrum miasta. Adaptacja poddasza pozwoli nam na bezpośrednie przedostanie się z mieszkania na dach, pozwalając nam tym sposobem kontakt ze środowiskiem. Przystosowując nasze poddasze można wnętrze tak przystosować, aby ogród był integralną częścią mieszkania. Nader często mieszkania połączone z ogrodem na dachu są nowocześnie zaaranżowane, gdzie przede wszystkim ma znaczenie duża przestrzeń. Taki efekt można uzyskać stosując m.in. szafy wnękowe, które zajmą zdecydowanie mniej miejsca niż te tradycyjne. Odpowiednio dopasowane panele podłogowe i kolory ścian, pozwolą na uzyskanie bardzo interesujących efektów we wnętrzu. Jeżeli chcielibyśmy zaoszczędzić jeszcze trochę przestrzeni w mieszkaniu, możemy wszelkiego rodzaju urządzenia hydrauliczne np. podgrzewacze wody umieścić w istniejących już szafkach.

Odpowiednio urządzone mieszkanie z prywatnym zielonym dachem, może być ciekawym rozwiązaniem dla osób żyjących w centrum miasta. Wszystkie pomocne informacje na ten temat możemy znaleźć również na stronie lub jesiennych (nasz serwis www)
19-08-09 07:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.