Rekrutacja nowych pracowników to niełatwy proces. Czy warto korzystać z usług agencji pracy?

Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, nierzadko więc firmy posiłkują się w nim wyspecjalizowanymi agencjami. Jest to już praktyka powszechnie stosowana, że działy zarządzania zasobami ludzkimi w firmie wspomaga agencja doradztwa personalnego. Agencje takie często są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc firmy wybierają je w zależności od tego, czy przedmiotem działań ma być praca sezonowa, praca dla studentów czy też poszukiwany jest menadżer wyższego szczebla.


agencja pracy
Podpatrzone na: http://www.randstad.pl/
W naszym kraju działają różne agencje pracy, stolica natomiast jest miejscem, gdzie jest ich najwięcej. Nie tylko ze względu na fakt, że jest najbardziej chłonnym w Polsce rynkiem pracy, ale też dlatego, że działające w Warszawie agencje prowadzą rekrutację dla firm w całej Polsce. Więcej:

Jednak agencje pracy świadczą nie tylko takie usługi, jak (zobacz poprzednia strona) doradztwo personalne i rekrutacja pracowników, w zakres ich kompetencji wchodzą również inne zadania. Jednym z nich są choćby programy outplacementowe, czyli programy związane ze zwalnianiem pracowników. Wykorzystywane są one zarówno przy zwolnieniach grupowych, jak i jednostkowych. Firmy korzystają z nich w celu wspomagania swoich klientów, którzy z powodów kryzysu rozstają się z pracownikami, aby procesy te przebiegały w sposób możliwie najbardziej bezkonfliktowy, jak i wyzwolenie mechanizmów, by zwalniani pracownicy jak najszybciej znaleźli nową prace.

Netbook SN10E2
Wprowadził: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR
Ponieważ polskie społeczeństwo się starzeje i zmianom ulega jego struktura demograficzna, agencja doradztwa personalnego również wspiera klientów w zarządzaniu wiekiem swoich pracowników w taki sposób, aby móc utrzymać pracowników w starszym wieku i jednocześnie docierać do młodych. Innym zadaniem agencji doradztwa personalnego jest prowadzenie szkoleń dla swoich klientów.

Jeśli zafascynował Cię ten tekst, to odwiedź www audiomarketing a tam oczekują na Ciebie informacje godne zainteresowania. Zobacz je - będziesz niesamowicie zadowolony!

Wiecej w agencji : Randstad. Są to szkolenia o różnej problematyce, która dotyczy zarządzania kapitałem ludzkim. Przykładem są choćby szkolenia na temat systemu ocen pracowników, funkcjonujących systemów motywacyjnych, ale również tego, jak prowadzić negocjacje handlowe, jak zarządzać grupą handlowców. Osobną grupą są szkolenia związane z bezpośrednią obsługą klienta.
19-05-23 07:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.