Jakiego rodzaju opony są najpopularniejsze?

Przydatność opon jest nieoceniona. Umożliwiają one przemieszczanie wielu maszynom. Opony cechują różne parametry. Kluczowe dla użytkownika to wysokość i szerokość. Następnymi elementami są droga hamowania i bezpieczeństwo. Nakazy Krajowe sprawiają, że nawet tanie opony nie budzą zastrzeżeń. Różnica ceny może oznaczać gorsze cechy jak zużycie gumy podczas hamowania i ząbkowanie po jednym sezonie lub mają większy opór w trakcie jazy, co zwiększa koszty tankowania i wymaga się z szybszą ich wymianą.


Wielka konkurencja trwa w branży samochodów osobowych. Nie raz oglądamy reklamy w TV i Internecie na przełomie jesień-zima. Ma to swoje zalety. Dzięki dużej konkurencji, powoduje do okazyjnych rabatów, oprócz tego nagle okazuje się, że za tę samą kwotę inny producent, sprzedaje opony np. lepiej odprowadzające wodę, albo w wersji na alufelgi.
fiat serwis
Wprowadził: Mathew Bedworth
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Należy jednak zachować ostrożność – czasami się, że sprzedawca proponuje nam nieużywane opony, jednak ich data wyprodukowania jest sprzed czterech lat. Opony mogą wytrzymać i dziewięć lat, ale istotne są warunki składowania – tego nie znamy – poza tym obniżają się ich właściwości fizykochemiczne, a po wtóre skoro planujemy zakup na około trzy sezony to wybierajmy znanej jakości ogumienie. Dobre opony (inne wątki tutaj) powinny wystarczyć przy normalnym zużyciu na przynajmniej trzydzieści tysięcy kilometrów.
Więcej na
Kierowcy poświęcają czas na śledzenie testów i opinii. Dobre opony powinny charakteryzować się wytrzymałością, dobrze prowadzić na mokrej powierzchni. Coraz częściej zwraca się uwagę na wybieranie nierówności, wchodzenie na zakręcie oraz na hałas. Nagrzana guma, potrafi zagłuszyć każde dźwięki wewnątrz kabiny. Rosnącą popularnością cieszą się również opony do quadów, skuterów, dzięki czemu ich ceny spadają.


Należy dodać, że w Polsce obowiązek używania opon sezonowych. Opcjonalnym rozwiązaniem są opony całoroczne, ale nie są one optymalne do każdego sezonu.

Nasz wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj hale stalowe śląskie w poniższy link.

Ścierają się jak każda opona, więc jest to pozorna oszczędność. W ciepłych miesiącach jest bezpieczna, ale na lód lepiej zakładać zimówki. Mniej znane w mediach są opony rolnicze czy do pojazdów specjalnych. Tu wbrew pozorom, oczekiwania są ogromne. Ważna jest wytrzymałość na mocne obciążenia, a czasami niektóre potrzeby mogą wydawać się specyficzne np. w produkcji spożywczej wymagane są pokryte białą gumą opony.
Napisał
19-06-09 07:03:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.