Biuro w domu a może gabinet na poddaszu?

Budowa domu to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Planowaniu inwestycji towarzyszą wyobrażenia i marzenia wymagające niestandardowych rozwiązań technologicznych. Niektórzy realizują swoje pomysły. Tak właśnie powstają inwestycje budowlane znacznie odbiegające od codziennych standardów, określane jako: „domy dla odważnych” bądź „domy z wizją”.

Wizją Franka Lloyda Wrighta w 1935 roku był dom nad wodospadem (Fallingwater). Tą niezwykłą realizację można podziwiać 50 mil od Pittsburga w stanie Pensylwania.

Innym przykładem nietypowej architektury są domy ruchome: pływające na wodzie lub architektura podążająca za słońcem, jak Villa Girasole, w Marcellise niedaleko Werony. Pomysłodawcą i inwestorem przedsięwzięcia jest inżynier Angelo Invernizzi. Alternatywą dla budownictwa ekologicznego może być metoda wznoszenia domów z worków z piaskiem lub innego kruszywa. Ciekawostką jest stabilność konstrukcji, która nie stoi na podstawie fundamentowej. Dom zbudowany z worków z piaskiem można oglądać także w Polsce. Powstał w Warszawie w 2004 r. jako przykład niedrogiego, ekologicznego budownictwa.

Biuro w domu

Coraz większą popularnością cieszy się też praca w domu. Projekty domów jednorodzinnych a nawet mieszkań mają alternatywę aranżacji wnętrz z biurem,narzędzia (odkryj więcej)binetem lub kątem do pracy. Zdania psychologów są podzielone. Część uważa, że efektywnie można pracować jedynie poza domem. Po powrocie powinniśmy odciąć się od pracowniczych obowiązków – poświęcić czas odpoczynkowi i rodzinie. Z drugiej strony osoby, które potrafią pracować i wypoczywać w domu, do tego odnoszą sukcesy zawodowe, mogą poszczycić się doskonałą samodyscypliną i organizacją. Aby praca w domu była efektywna, należy wyodrębnić choć fragment przestrzeni, w której można się skoncentrować. Poddasze, to pod wieloma względami doskonałe miejsce na domateriały (zobacz www.sklepmardrew.pl/3_faba)e biuro lub gabinet. Jest dostatecznie odosobnione i oddalone od codziennego zgiełku, co sprzyja efektywnemu wykonywaniu zadań, które wymagają koncentracji i wytężonej pracy. Gabinet na poddaszu wymaga odpowiedniego urządzenia. Gotowe meble pod skosy, szafy, półki i schowki można kupić w sklepach meblarskich bądź zamówić indywidualnie. Odpowiednia zabudowa skosów w schowki pod schodami, olbrzymie szuflady na kółkach, niskie meble i szafy wnękowe pozwalają wykorzystać w 100% powierzchni pomieszczenia.

Budownictwo w Polsce coraz odważniej otwiera się na innowacje i współczesne trendy architektoniczne. Dzięki zaawansowanej technologii, architektów ogranicza jedynie wyobraźnia.

W wolnej chwili

Zakupy zza granicy - teraz to tak proste.

Zakupy zza granicy
Podpatrzone na: send-2.pl
Jeżeli mamy zamiar zaopatrzyć się w zagraniczne akcesoria wystarczy napisać frazę np.zakupy w USA. W internecie znajduje się bardzo dużo porównywarek, które wspomagają nam wycenić produkty. proponują, które sklepy posiadają je w swoim asortymencie oraz gdzie kupić najtaniej.
19-09-04 15:05:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.