Wrocław - miasto IT

Ostatnio na rynku pracy programiści mogą się czuć jak pączki w maśle. W każdym portalu z ogłoszeniami znajdą setki ofert, mnóstwo firm szuka freelancerów do różnorodnych projektów.
Informatycymogą przebierać w ogłoszeniach, a ponieważ doskonałych programistów nie ma znowu tak wielu, windują stawki za pracę.

Duże miasto daje pracę

Wprowadził: Comes S.A.
Najlepsza sytuacja naturalnie jest w dużych miastach. Na przykład, jeśli idzie o pracę jako programista Wrocław jest pełen ofert dostępnymi na . Tak naprawdę każda firma działająca w IT szuka kolejnych pracowników. Oczywiście w tej branży jest również duża rotacja. Bywa tak, że najwięksi gracze na rynku podbierają sobie pracowników.

Najbardziej poszukiwani są programiści z doświadczeniem. Tak naprawdę nie wystarczy ledwie ukończyć studiów, by mieć ofertę podaną na tacy. Należy już podczas studiów robić praktyki w firmach czy też tworzyć programy i aplikacje na własną rękę.

Dla kogo praca?

Wrocław stwarza programistom ogromne możliwości.W tym mieście pracę znajdzie każdy dobry programista Oracle, iOS czy Trzeba tylko się rozejrzeć. Czasami bywa tak, że pracownicy działów rekrutacji firm z branży IT zjawiają się na uczelniach i już na tym etapie wyławiają cennych, utalentowanych studentów. Zdarza się, że proponują studentom ukierunkowanie choćby w konkretnym języku i od razu po zakończeniu studiów, albo nawet w czasie ich trwania zatrudniają takich ludzi. Mają wtedy pewność, że ta osoba spełnia ich wymagania.

W wolnej chwili

Sprytne telefony

Samsung GALAXY S 4
Wprowadził: Samsung
Podpatrzone na: Samsung
Dzisiejsze telefony oferują zazwyczaj dużo apek, które są dostępne w standardzie, lecz warto skorzystać z tych, które są oferowane w znanych serwisach. Należy wiedzieć, że modele z systemem operacyjnym, który ma w logu sympatycznego robocika, są bardzo wrażliwe na ataki wirusowe. Źródeł takiej sytuacji jest wiele, lecz najważniejszym kłopotem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Sprawia to, że każdy \może dowolnie ingerować w kod źródłowy Androida oraz produkować i udostępniać apki.


Rynek IT w dużych miastach ma się doskonale. Właściwie bez przerwy tworzą się nowe firmy, powstają nowe projekty i nieustannie jest zapotrzebowanie na dobrych programistów. Dobrze jest o tym wiedzieć i od samego początku odpowiednio pokierować swoją karierą zawodową. W tej branży trzeba się dobrze napracować, żeby się wybić, lecz gdy to się uda, programista ma zagwarantowane zlecenia. Naturalnie pod warunkiem, że utrzyma poziom. Sektor IT bezustannie się rozwija, zatem i programiści powinni się kształcić i podążać za trendami. Wielkim plusem jest jednak to, że firmy IT dbają o swoich pracowników i inwestują w nich, wiedząc że tylko tym sposobem sprostają wymogom branży.
20-03-14 07:12:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.