Nauka jazdy konnej w stolicy

Jazda na koniach niegdyś będąca sportem elit lub traktowana użytkowo, obecnie dostępna dla wszystkich, przechodzi swój rozkwit w w branży rekreacji, jak też zdrowotnej. Żyjąc w napięciu i tłoku, nie pamiętamy o tym jak ważny dla ludzi jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem poprawiającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na relaks i odcięcie od szarawej rzeczywistości.
koń
Podpatrzone na: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, ma siłę pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w nieco zmienionej postaci niż współcześnie, znana jest od czasów starożytnych. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z koniem ma w sobie odrobinę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, terapeuty i zwierzęcia zawsze jest indywidualna, pomimo że posiada duże spektrum możliwości, oddziałując psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią wyścigów na Służewcu, niejako wymaga podtrzymania tradycji i wykorzystania oferowanych zajęć.serwis internetowy sucha karma dla psa sucha karma dla psaNadal grono młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje umiejętności jazdy konnej i z pewnością należy podkreślić, że jest to sport na całe życie. Dla dojrzałych osób też, bo na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie wiele wybaczają.

W okresie zimowym, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców pojawią się w stajniach interesujące zajęcia. Przez większość stajni organizowany jest na przykład kulig, radujący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to ciekawy sposób na spędzenie chłodnego weekendu poza miastem. Pamiętać należy mimo wszystko o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się dobrze ubrać, a dalej już tylko zezwolić sobie na doświadczanie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, prędkość, spadający biały śnieg… taka atmosfera służy odcięciu się od zmartwień.

W wolnej chwili

Aktywności z końmi

jazda konno
Wprowadził: happening.pl
Od bardzo dawna znane są dobrych skutków kontaktów człowieka z koniem. W dawnych czasach konie były wyłącznym środkiem, pomocnym w transporcie i przemieszczaniu się. Wykorzystywano je do przenoszenia wozów z ładunkiem oraz z pasażerami. Również jazda konna znana jest człowiekowi od wielu wieków. Dziś jednak wykorzystywana jest wyłącznie w aspektach sportowych i rozrywkowych; do przewożenia materiałów wykorzystuje się urządzenia i pojazdy mechaniczne. Wymyślono z kolei dodatkowe czynności, do jakich można wykorzystywać konie. Stwierdzono, że kontakt z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie. Poza tym coraz więcej ludzi [referuje czynności związane z końmi w charakterze formy spędzania wolnych chwil. Stajnia nie jest już odległym miejscem, gdzie mogą znaleźć się jedynie wybrani. Coraz większa liczba ludzi chce poznawać naturę tych zwierząt i poświęcać im wolny czas.


Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy odnajdzie tam coś ciekawego, co spowoduje że jego życie będzie choć troszkę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia wstajnia (stajnia) zawsze przywita każdego szeroko otwartymi drzwiami.
20-06-25 14:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.