Nauka jazdy konnej w stolicy

Jazda na koniach niegdyś będąca sportem elit lub traktowana użytkowo, obecnie dostępna dla wszystkich, przechodzi swój rozkwit w w branży rekreacji, jak też zdrowotnej. Żyjąc w napięciu i tłoku, nie pamiętamy o tym jak ważny dla ludzi jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem poprawiającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na relaks i odcięcie od szarawej rzeczywistości.


koń
Podpatrzone na: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, ma siłę pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w nieco zmienionej postaci niż współcześnie, znana jest od czasów starożytnych. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z koniem ma w sobie odrobinę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, terapeuty i zwierzęcia zawsze jest indywidualna, pomimo że posiada duże spektrum możliwości, oddziałując psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią wyścigów na Służewcu, niejako wymaga podtrzymania tradycji i wykorzystania oferowanych zajęć.

Ten serwis internetowy sucha karma dla psa ma wciągające dane na prezentowany temat, więc, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Nadal grono młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje umiejętności jazdy konnej i z pewnością należy podkreślić, że jest to sport na całe życie. Dla dojrzałych osób też, bo na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie wiele wybaczają.

W okresie zimowym, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców pojawią się w stajniach interesujące zajęcia. Przez większość stajni organizowany jest na przykład kulig, radujący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to ciekawy sposób na spędzenie chłodnego weekendu poza miastem. Pamiętać należy mimo wszystko o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się dobrze ubrać, a dalej już tylko zezwolić sobie na doświadczanie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, prędkość, spadający biały śnieg… taka atmosfera służy odcięciu się od zmartwień.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy odnajdzie tam coś ciekawego, co spowoduje że jego życie będzie choć troszkę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia wstajnia (stajnia) zawsze przywita każdego szeroko otwartymi drzwiami.
20-03-04 07:12:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.