Informacje dla samorządów

Flaga Unii Europejskiej
UE otrzymała w tym roku pokojową nagrodę Nobla. Pojawiły się głosy, że sławne wyróżnienie zostało przyznane niezasłużenie. Takie opinie są zdecydowanie błędne, ponieważ o dobrej roli tej organizacji międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz region generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc małych krajów półwyspu bałkańskiego, jednakże one do wspólnoty nie należą). Oto trzy kraje, które w czasie 2 minionych wieków odbyły między sobą wiele krwawych wojen, zaczęły ze sobą współpracować. Jest tak z trzech powodów.

W wolnej chwili

UE i jej narzędzia finansowe

falgi
Wprowadził: Pawel Kabanski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wspólnota europejska otrzymała w tym roku pokojową nagrodę Nobla. Pojawiły się głosy, że cenne wyróżnienie zostało przyznane niesprawiedliwie. Takie opinie są mocno błędne, bo o zasługach tej organizacji międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz kontynent w zasadzie jest wolny od wojen (nie licząc pewnych krajów półwyspu bałkańskiego, ale one do Unii nie należą).


Primo, administracja zniwelowała ideologiczne rządy. Teraz w przewadze są technokratyczne organy władzy. Secundo, złączenie polityczne zostało wsparte przez zwiększanie współpracy ekonomicznej.

No i najistotniejsza rzecz, uboższe państwa członkowskie są finansowane przez bogatszych partnerów. To bardzo ważne zjawisko, gdyż gros starć miało fundament w sprawach finansowych właśnie. To znany fakt, że w biednym państwie prościej o eksplozję nastrojów szowinistycznych i wojennych. A zdewastowana po II Wojnie Światowej Europa groziła eskalacją kolejnego starcia, ponieważ finanse publiczne krajów były wykończone przez zbrojenia.

Fundusze Unijne mają fundamentalną funkcję w likwidowaniu dysproporcji pomiędzy krajami UE. Są zbudowane z 3 wielkich projektów: Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu spójności.

Pragnęlibyśmy, żeby te artykuły nie pozostawały bez echa. Wobec tego będziemy szczęśliwi, jeżeli jakiś komentarz ze strony napisany waszą ręką dotrze do nas.EFS to w zasadzie jedna dziesiąta ogółu budżetu wspólnoty UE. Dokłada do dużej liczby projektów, które może przedstawić rząd państwowy, |samorząd terytorialny albo inne urzędy władzy.

EFRR wspomaga wiele gałęzi rozwoju. Do obszaru jego oddziaływania należy na przykład gospodarka przestrzenna, rozwój techniczny i kultura.

Fundusz Spójności to narzędzie, które wspiera państwa, które właśnie dostały się do UE, aby poziom ich dobrobytu zrównał się ze średnią unijną.

Chcesz zobaczyć inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj biuro detektywistyczne elbląg, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Obrazowo: Polska miała w czasie trzech lat od chwili przystąpienia ponad 4000 000 000 euro.
Wprowadził: B.S.
19-07-24 07:05:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.