Sony - czy warto kupić ich aparaty?

Producent aparatów fotograficznych Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka profesjonalnych cyfrówek. Pośród promowanych sprzętów znaleźliśmy cztery unikalne modele: DSC-HX300 z 50-krotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 wyposażonego w matrycę 18,2 megapikseli, wodoszczelny DSC-TX30 i DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z tak dużym zoomem.


logo sony
Rozpocznijmy zestawienie od premierowego - aparatu Sony DSC-HX300 - ulepszonej wersji HX200V, który prezentuje się jak standardowa lustrzanka i posiada podobny panel obsługi. Profesjonalny megazoom wyposażono w matrycę 20, 4 megapikseli oraz wzmocnione podzespoły. Dodatkowo DSC-HX300 jest stabilniejszy od poprzednika i może pochwalić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Mocną stroną modelu są również jego opływowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.

Drugą pozycję powinien zająć DSC-TX30, czyli nadzwyczaj solidny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat umożliwia fotografowanie do 5 metrów pod wodą, a jego twarda obudowa wytrzyma upadek z wysokości 1,5 m. i zda test nawet przy skrajnej temperaturze. Premierowy Cyber-shot został zaopatrzony w 3-clowy ekran dotykowy, matrycę typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 megapikseli oraz system stabilizacji obrazów - Super SteadyShot.

Zaciekawił Cię ten opis? To fantastycznie! Następne równie atrakcyjne artykuły dostrzeżesz pod tym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-fujifilm-instax-mini-9-kobaltowy.html).

Poza tym Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w formacie 1080 p i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

W wolnej chwili

Wyposaż się we własną siłownię w mieszkaniu

siłownia
Wprowadził: iStock.com
Podpatrzone na: iStock.com
O ile postanowiłeś dbać o sylwetkę i zapisałeś się na siłownię, na pewno wkurza cię tam kilka kwestii. Bardzo często sala jest zatłoczona i trenujacy przetrzymują wszystkie dostępne ciężary, więc musisz czekać długo na swoją kolej. Czasem na siłowni nie ma sprzętu, takiego jak na przykład orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania konkretnych ćwiczeń.


Następny jest DSC-HX50, czyli mały i lekki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż trzydziestokrotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 MP. To współcześnie prawdopodobnie najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która pozwala na fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy. Aparat Sony DSC-HX50 posiada 3 calowy wyświetlacz i przydatną funkcję Wi-Fi. Produkt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , łaknących połączenia rozbudowanych funkcji kompaktu z nowoczesnym wyglądem.

aparat
Ostatni z opisywanych produktów to DSC-WX300, polecany przez koncern. Cyfrówka z serii WX jest zaawansowanym aparatem, dostępnym w różnych kolorach. W porównaniu z innymi produktami tej klasy prezentuje się nadzwyczaj dobrze i przyciąga swoim designem. Obok matrycy o rozdzielczości 18, 2 megapikseli czy dwudziestokrotnego zoomu, Sony DSC-WX300 posiada efektywny ekran LCD i Wi-Fi. Z aparatu bez wątpienia będą zadowoleni amatorzy systemu “point and shoot”, bo w tym wypadkuwytwórca oferuje im aż kilkanaście kreatywnych programów.

Nowe aparaty Sony to eleganckie i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Można je spokojnie polecić amatorom fotografii, którzy aktywnie spędzają czas i pragną dokumentować chwile przeznaczone na spotkania z przyjaciółmi albo w trakcie eskapady. Jakikolwiek z omawianych modeli spełni swoją rolę i pozwoli na zawsze cieszyć się oczekiwaną jakością zdjęć.
Wprowadził: S.D.
19-04-15 07:20:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.