Na co zwrócić uwagę wybierając rękawiczek na motocykl?

Wprowadził: HONDA
Jednym z najważniejszych elementów koniecznych przy użytkowaniu i jeździe na motocyklu jest odzież. To jedynie dzięki skrupulatnie dobranym częściom ubioru użytkownik jest chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a co najważniejsze przed tragicznymi skutkami ewentualnego wypadku. Z tego powodu przykładowo kaski na motocykl, będące najważniejszą partią ubrania motocyklisty, stanowią element regulowany przez specjalne dokumenty. Rodzaj i dokładne parametry tego kasku ustalają konkretne normy.

W zalewie otaczających nas wiadomości ciężko jest znaleźć naprawdę wartościowe informacje. Z tego powodu jeżeli ciekawi Cię tego typu post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://esoil.pl/p,397,glygoyle-30).

Zaniedbywanie tych zaleceń grozi natomiast karą pieniężną. Niezwykle istotnym elementem ubioru są także rękawice motocyklowe. Mają za zadanie chronić dłonie, które bardziej niż pozostałe części ciała są narażone na działanie czynników zewnętrznych podczas jazdy.


Rodzaje rękawic

Istnieje parę kryteriów, ze względu na które różnicuje się rękawice na motocykl. Pierwszym, a zarazem jednym z najbardziej istotnych z tych aspektów będzie pora roku. Pod tym względem wyróżnia się więc rękawice letnie i na zimę. Będą one uszyte z różnorodnych materiałów. Zazwyczaj rękawice na zimę uszyte są z materiału grubszego, a co z tym związane – bardziej oddzielającego od czynników zewnętrznych. Nieraz przy mniejszych temperaturach wykorzystywane jest również odmienne rozwiązanie. Pod rękawice właściwe umieszcza się typowe rękawiczki wewnętrzne, których zadaniem jest wyłącznie zachowanie ciepła. Innego podziału można dokonać ze względu na typ jazdy, preferowany przez właściciela. Są więc rękawice turystyczne, których używa się na dłuższe trasy; crossowe, które są o wiele bardziej odporne od pozostałych z uwagi na duże niebezpieczeństwo w czasie prowadzenia; oraz sportowe, które posiadają określoną formę i kształt.

Rękawice dla kobiet

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba kobiet decyduje się na kupno motocykla.

Tak zaciekawił Cię nasz wpis, że masz chęć na kolejne posty? Żaden problem. Najnormalniej w świecie wejdź w hiperłącze (https://max-trade.pl/e-sklep/kategoria-produktu/materialy-wulkanizacyjne/kosmetyki-samochodowe/) i czytaj dalej.

Z myślą o nich powstały więc oddzielne rodzaje rękawic. Damskie rękawiczki motocyklowe w większości przypadków nie różnią się zbytnio od męskich. Występują z pewnością w mniejszych rozmiarach, tak by pasowały do kobiecych rąk. Często również dostępne są w rozmaitych barwach, przykładowo w różu. Niektóre modele rękawic damskich odznaczają się także różnymi motywami na powierzchni tkaniny.
19-07-16 07:04:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.