Czy opłaca się budować dom?

Decydując się na usamodzielnienie i niezależność musimy zatroszczyć się o własne lokum. Jednym z bardziej interesujących rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę może być budowa domu. Ponoszone, w związku z taką inwestycją koszty, w zależności od zlokalizowania, mogą być niższe, niż w przypadku nabycia nowego mieszkania od dewelopera, co czyni budowę domu kuszącą opcją.
budowa domu
Wprowadził: Wolf System Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Wolf System Sp. z o.o.
Bardzo trudnym zadaniem wydaje się oszacowanie całkowitych kosztów budowy domu. Sprawę komplikuje fakt, że na wspomniany proces wpływ ma dużo aspektów. W przytaczanych obliczeniach nie uwzględniliśmy ceny zakupu działki budowlanej, który uzależniony jest od lokalizacji. Koszty należy podzielić na cztery najważniejsze grupy. 1. Stan zerowy, czyli wszystkie roboty ziemne takie jak fundamenty, ściany, stropy i schody znajdujące się poniżej linii gruntu. 2. Stan surowy, otwarty, czyli ściany nośne i działowe, stropy, schody - czytaj resztę pod adresem -, konstrukcja dachu oraz izolacja. 3. Stan surowy, zamknięty, czyli okna i stolarka drzwiowa. 4. Prace wykończeniowe - etap absorbujący najwięcej pieniędzy - instalacje, tynki, posadzki itd..

Budowa domu
Wprowadził: Freddy
Pamiętać trzeba, że biorąc pod uwagę gotowe domy czy mieszkania , część z tych kosztów poniesiemy sami (chyba, że wybierzemy wersję „pod klucz”, która na pewno będzie droższa). Dużym ułatwieniem będą gotowe projekty domów, które bardzo często uwzględniają koszty budowy. Dzięki temu mamy świadomość ile będzie kosztowała budowa naszego domu. Warto zwrócić uwagę na gotowe projekty m. in. właśnie z tego powodu. Średnia cena kupna takiego projektu wynosi ok. 2000 zł. Są to jednak pieniądze prawidłowo wydane, ponieważ dają możliwość wybrania takiego projektu, który będzie zawierał nasz, wymarzony dom.

Ponieważ koszty wydawane na budowę domu są jednymi z najdroższych, jakie musimy ponieść w w trakcie życia, warto zdecydować się na taki dom, który będzie nas satysfakcjonował. Często zdarza się, że mamy ”w myślach” dany projekt, jednakże nie potrafimy architektowi go zobrazować. W takiej sytuacji przeglądanie gotowych szkiców domu może nam pomóc. Dodatkowo pozwoli zaoszczędzić dużą kwotę gotówki, którą trzeba - kliknij i sprawdź - by zainwestować w opłacenie indywidualnego projektu.


W wolnej chwili

Stawianie domu nie musi być problemem

Wprowadził: Wawel Service
Własny dom z ogrodem to marzenie wszystkich, jednak budowa może okazać się długą drogą. Lekiem na to są błyskawiczne drewniane domy. Najważniejsze, że kosztują mniej niż duże mieszkanie w centrum dużego miasta. Dużo osób wybiera małe domki szkieletowe.


budowa domu
Wprowadził: Biuro Projektowe ARCHON+
Podpatrzone na: Biuro Projektowe ARCHON+
Niezależnie od tego, jakim budżetem na budowę domu dysponujemy, musimy brać pod uwagę minusy, z których najczęściej najważniejszym jest lokalizacja. Nie da się ukryć, że aby zamieszkać w komfortowym miejscu często trzeba zdecydować się na tańszą, gotową ofertę od dewelopera który nabywając większy grunt ma okazję zminimalizowania kosztów jednostkowych. Trzeba też pamiętać o wygodzie jaką umożliwia wykonanie wszelkich czynności i załatwienie najważniejszych formalności, związanych z budową domu przez firmę deweloperską. Pozostaje więc przemyśleć wszystkie plusy i minusy i zdecydować się na odpowiadające nam rozwiązanie.
18-07-12 03:37:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.