Czy każdy może sobie pozwolić na zakup klasycznego auta?

Czy auta muszą być monotonne? Nie. Pomimo tego zazwyczaj obserwujemy podobne do siebie modele typu kombi, hatchback czy aut miejskich. Rzadko można zobaczyć samochód, który wzbudził ciekawość. Z jakiego powodu jest ich tak niewiele?

W wolnej chwili

Warsztaty samochodowe w Małopolsce

Posiadanie swojego auta kojarzy się nam zazwyczaj przede wszystkim ze sporą dozą wygody. Swoje własne cztery kółka umożliwiają nam głównie dotarcie właśnie tam, gdzie mamy ochotę, bez przymusu wykorzystywania wątpliwej jakości komunikacji zbiorowej. Z przykrością jednak, właściciele krakowskich aut mówią, że jest to jedynie jedna strona posiadania samochodu. Oczywiście, samochód jest sporym ułatwieniem, o wysokim komforcie możemy jednak mówić przede wszystkim wówczas, gdy co jakiś czas sprawdza się części samochodowe Daewoo co zapewnia nas, że nasz pojazd działa bez zarzutu. Doświadczenia dużej grupy kierowców potwierdzają jednak, że przekonanie o tym, że dla właściciela samochód jest ważniejszy niż najbliżsi, to jeden z mitów, które od dawna przestały już funkcjonować.


Finanse

Największy problem to jak zawsze finanse. Sporo samochodów klasycznych jest bardzo kosztownych – ich ceny idą czasem w setki tysięcy dolarów. To niestety cena dostępna wyłącznie dla wybranych osób. Ale nie skreśla to całkowicie opcji posiadania klasycznego samochodu. Najlepiej mierzyć siły na zamiary i kupować z głową. Fakt że nie stać nas na stare Porsche nie znaczy że nie możemy kupić inne auto. Sporo producentów wyprodukowało kiedyś perełki, które w dawnych latach były hitem. Stare modele Saaba, Forda czy Audi także uznawane są za klasyczne, a masa z nich jest wiele tańszych niż stare Ferrari.

A może replika?

porsche
Drugą możliwością dla pragnących kupić klasyka jest kupno repliki. To nieustannie rozrastający się rynek, na którym możemy trafić na sporo interesujących pojazdów. Wymieniony w poprzedniej części problem z kosztami pochodzi stąd, że gros klasycznych modeli trafiło do sprzedaży w małych seriach. Do czasów obecnych istnieje czasem kilkaset, czy kilka tysięcy z nich. Stąd ich ceny są tak wysokie.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu rozpatrywanego tutaj materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.motolegend.pl/codzienna-casual), która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Natomiast koszt wykonania repliki jest dużo niższy, a dostarcza sporo frajdy z podróżowania. Repliki są różne, ale część z nich jak np. replika Porsche 356 speedster zrobione jest bardzo dokładnie, a większość elementów mechanicznych zostało poprawionych by polepszyć bezpieczeństwo i frajdę z podróżowania.

Co dla kogoś o mniejszym budżecie?

vw golf
Poza replikami, jakie opcje mają chętni na kupno klasycznego samochodu? Jest ich sporo, alewedług nas warte rozważenia są:

- VW Golf – opatrzony na krajowych jezdniach, ale jest już VII odsłona Golfa.

Nie ma co czekać - jeżeli ten wpis Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tutaj i zobacz także podobne opracowanie.

Ciężko zobaczyć choćby Golfa MK1. Drugą serią Golfów dobrą do rozważenia są GTI. Na pewno dawne modele MK 1 GTI i MK 2 GTI są już zdecydowanie klasykami i dają dużo frajdy z jazdy,

- z innych ciekawych marek można zainteresować się samochodami takimi jak Mercedes W190 w wersjach Cossworth, lub też Fordem Sierra Cossworth. Są także fani polskiej motoryzacji, którzy kupują pierwsze wersje Polonezów czy dużych Fiatów i doprowadzają je do zupełnie nowego stanu.

Jak widać, sporo zależy od wyobraźni. Frajda z kupna klasyka nie polega na nabyciu drogiego auta, ale pojazdu który może cieszyć nas na co dzień.
Podpatrzone na: ff-custom-classic.pl
Wprowadził: S.S.
20-08-27 07:18:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.