Co warto wiedzieć o logistyce

droga
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach w sieci można znaleźć wszystko. Bez trudu wyszukamy wiadomości na wszystkie tematy, specjalistów każdego typu, adresy, społeczności, serwisy związane z każdą branżą. Każde przedsiębiorstwo ma własną stronę, a jeśli nie, to choćby wizytówkę w Internecie.

W wolnej chwili

Bezpieczna jazda busem

Wprowadził: maohamed.shaaz
Jeżeli poszukujesz agencji, która zajmuje się wynajmowaniem autobusów, musisz zacząć od wyszukiwania internetowego. Do wyszukiwarki sieciowej wklej sformułowanie „autokary Kraków”. Możesz naturalnie wstawić tam inną miejscowość. Jak widać, odszukanie agencji jest proste, takich firm w grodzie Kraka znajduje się dużo. Problemy zaczynają się, kiedy trzeba zdecydować się na którąś z nich.


Każde wydarzenie reklamowane jest przy pomocy różnego rodzaju marketingowych narzędzi internetowych. Nic więc dziwnego, że i logistyka (szerzej w portalu http://kador.pl/) ma w Internecie własne miejsce. I to niejedno. Tak właściwie w każdej firmie, której działalność łączy się z magazynowaniem czegokolwiek, z obrotem materiałów itp. dobry dział logistyków jest niezbędny. Zwłaszcza, jeśli mamy działalność mocno rozwiniętą – wtedy o nieład w dokumentacji i magazynie bardzo łatwo.

Magazynowanie tylko pozornie jest proste. No bo co może być kłopotliwego w ułożeniu różnego rodzaju rzeczy na półkach i wprowadzeniu ich do rejestru. Okazuje się, że może być to daleko bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Odpowiednie ewidencjonowanie składowanych rzeczy, aktualizacje stanu magazynowego na bieżąco, informacje o tym co z magazynu wydano i w jakim terminie, a także komu i w jakim celu, co przyjechało, ile – informacji jest bardzo wiele. Zaplanowanie, albo nawet kupno gotowego programu do zarządzania magazynem wymaga dużej wiedzy w tym temacie.

Ogromną wiedzą związaną z logistyką muszą dysponować także różnego typu przewoźnicy współpracujący z kontrahentami z różnych branży. Dla nich w szczególności ważne jest dobre rozplanowanie, aby nie robić nierentownych kursów, które są tylko stratą pieniędzy. Transport to dział, który również wymaga odpowiedniego planowania. W świetnie zarządzanej firmie transportowej żaden pojazd nie stoi na parkingu i żaden nie jeździ pusty.

Spedycja rozplanowana jest w taki sposób, aby po odwiezieniu ładunku do jednej firmy niedaleko znajdował się kolejny klient, tak, żeby auto było ładowane i nie jechało do bazy bez ładunku. W szczególności jest to istotne, kiedy jest to transport międzynarodowy, albo nawet międzymiastowy w kraju. W przedsiębiorstwie transportowym samochód, który jeździ bez ładunku zwyczajnie generuje straty.

Nie zwlekaj - jeżeli pragniesz przeczytać dalsze wiadomości na ten bardzo interesujący temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do nowego wpisu.

Warto zatem poszerzać swoją wiedzę i inwestować w świetne systemy zarządzające, a najłatwiej znaleźć je przez Internet.
Wprowadził: B.S.
19-08-30 15:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.