PRINCE2 czyli projekty w sterowanym środowisku

PRINCE2 – wiele osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym zna tą nazwę przynajmniej ze słyszenia. Jednak nie każdy wie co to tak właściwie jest? Z jakiego powodu warto zrobić szkolenie PRINCE2? Jeśli chcieli byście Państwo znaleźć odpowiedzi na to i inne dotyczące tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania poniższego artykułu.
Czym właściwie jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest stosunkiem do sterowania projektami bazującym na procesach, które w prosty sposób możemy dopasować do poszczególnych potrzeb organizacji. Definiuje szczegółowo siedem procesów najwyższego szczebla, które z kolei dzielą się na pod procesy.

Każdy spośród etapów realizacji projektu jest dokładnie zaplanowany i przemyślany co korzystnie wpływa na efekt finalny. Jest to metoda będąca polecanym standardem w krajach Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, choć tak samo chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Należy też wiedzieć, że program jest wykorzystywany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Wprowadził: Xella Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Xella Polska Sp. z o.o.
Zalety PRINCE2 - Planowany początek, przebieg i zakończenie projektu w sposób kontrolowany oraz zorganizowany, - Przejrzysty podział (Warszawska kancelaria adwokatów: kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) ról, obowiązków i odpowiedzialności. - Przebieg projektu jest kontrolowany stałym powracaniem do nadrzędnego celu projektu określanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym' - Angażowanie najwyższego kierownictwa projektu tylko wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, ważne zmiany, itp. - Gwarancja wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia komplikacji, - Samoczynna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Dobre zorganizowanie komunikacji, - Pomimo tego, że analiza wymagań np. z nie jest wprost określana przez PRINCE2, w razie klęski projektu mamy możliwość szybkiego znalezienia winnego.

Jak szukać?

Najszybszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, przykładowo: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się linki do dużej ilości stron umożliwiających wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Cena takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 zł.


W wolnej chwili

Crowdfunding

Pieniądze, monety
Wprowadził: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest termin taki jak crowdfunding. To nic innego jak skuteczna i bardzo kreatywna forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczności, które są z nimi w pewien sposób związane. Naśladowca zachodniego pierwowzoru, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tam schematów i umożliwia także w naszym kraju znalezienie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Pomysłowość jest dziś w najwyższej cenie, ale z realizacją nośnych projektów nierzadko są kłopoty.
18-06-22 14:43:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.